Naujovė „Swedbank“ banko programėlės naudotojams: tapatybę patvirtinti galės PIN kodu

2022-10-26

Prisijungti prie interneto banko ir išmaniosios programėlės bei patvirtinti smulkius mokėjimus „Swedbank“ klientai galės programėlėje jų pačių susikurtu PIN kodu. Tai bus patogus papildomas prisijungimo būdas greta jau egzistuojančių prisijungimo metodų naudojant biometrinius duomenis, „Smart-ID“, mobilųjį parašą ar PIN kodų generatorių.
 
„Absoliuti dauguma banko klientų kasdienės bankininkystės operacijas atlieka elektroniniais kanalais, tad saugaus, patogaus ir sklandaus skaitmeninių banko įrankių veikimo užtikrinimas mums yra prioritetas. Banko sukurtas autentifikavimo PIN kodu būdas suteikia papildomą prisijungimo galimybę, kuri taps ypatingai aktuali laikinai sutrikus kitiems kliento identifikavimo sprendimams. Be to, tikimės, kad vartotojai įvertins patogumą savo tapatybę ir mokėjimus iki 50 eurų patvirtinti čia pat – banko programėlėje“, – sako „Swedbank“ Privačių klientų tarnybos vadovas Pavel Ladziato.
 
Kaip pažymi banko atstovas, naujasis tapatybės patvirtinimo PIN kodu technologinis sprendimas jau yra prieinamas daliai išmaniosios programėlės vartotojų. Tačiau siekiant užtikrinti sklandų procesą ir gerą klientų patirtį, jis bus diegiamas keliais etapais iki šių metų pabaigos.
 
„Klientai, kuriems funkcionalumas bus įjungtas, sulauks programėlės pranešimo su siūlymu įsidiegti šią naujovę. Atmetus siūlymą, aktyvinti programėlės PIN kodo funkcionalumą ir susikurti savo kodą bus galima išmaniosios programėlės nustatymų skiltyje bet kuriuo metu vėliau“, − komentuoja P. Ladziato.
 
Prisijungimo kodą turės sudaryti 5–8 skaičiai, kurių kombinacija negalės būti lengvai nuspėjama, pavyzdžiui, sudaryta iš vieno pasikartojančio skaitmens sekos. Norint prisijungti naujuoju metodu, jokių kitų papildomų veiksmų banko klientams atlikti nereikės.
 
„Žinoma, siekiant užsitikrinti didžiausią įmanomą saugumą, svarbu savo sukurto kodo neatskleisti kitiems asmenims, o vedant kodą programėlėje įsitikinti, kad jo nemato pašaliniai. Taip pat reikėtų  nenaudoti praktikos kodus ir slaptažodžius užsirašyti ant lapelio bei nešiotis jų su savimi“, – atkreipia dėmesį P. Ladziato.
 
„Swedbank“ atstovas pažymi, kad prisijungimas programėlės PIN kodu užtikrina tokį pat saugumo lygį, kaip ir kiti jau egzistuojantys vartotojo tapatybės patvirtinimo būdai. Kliento sukurtas PIN kodas nėra saugomas programėlėje, jo nepavyks panaudoti kitame įrenginyje, nei jis buvo sukurtas.

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.