Slapukai

Žemiau pateikiame informaciją interneto svetainės blog.swedbank.lt (toliau – interneto svetainė) lankytojams (toliau - lankytojas, Jūs), kaip „Swedbank“ grupės įmonės (toliau – „Swedbank“), veikiančios Lietuvoje, naudoja slapukus interneto svetainėje. Ši politika taip pat taikoma panašioms reikšmėms ir technologijoms (pavyzdžiui, „LocalStorage“).

Kas yra slapukai?

Slapukas – tai nedidelis informacijos failas, atsiųstas į Jūsų kompiuterį ar kitą įrenginį (pavyzdžiui, mobilųjį telefoną) Jums besilankant atitinkamoje interneto svetainėje, ir išsaugomas Jūsų naršyklėje. Slapukai naudojami tam, kad fiksuotų interneto svetainės puslapius, kurios peržiūrėjote, išsaugotų Jūsų įvestą informaciją ir prisimintų Jūsų pasirinkimus.

Kokie slapukai naudojami atsižvelgiant į jų saugojimo trukmę?

„Swedbank“ naudoja skirtingų rūšių slapukus. Jie yra skirstomi pagal jų naudojimo tikslą ir saugojimo trukmę;

Atsižvelgiant į saugojimo trukmę, „Swedbank“ naudoja dviejų rūšių slapukus:

 • sesijos slapukai. Jie saugomi laikinai tol, kol Jūs lankotės interneto svetainėje ir yra ištrinami, kai Jūs atsijungiate arba uždarote naršyklę;
 • nuolatiniai slapukai yra naudojami siekiant gauti informaciją apie Jūsų naršymą interneto svetainėje ir rinkti statistinius duomenis, siekiant optimizuoti ir pagerinti interneto svetainės veikimą. Šie slapukai išsaugomi Jūsų įrenginyje tam tikram laikui.

Kokie slapukai naudojami atsižvelgiant į jų naudojimo tikslus?

Slapukai yra naudojami siekiant užtikrinti techniškai sklandų interneto svetainės veikimą, taip pat - patogų ir saugų naudojimąsi interneto svetaine ir jos asmeninį pritaikymą, siekiant gauti informaciją apie lankytojų naudojimąsi interneto svetaine ir pagerinti mūsų paslaugas lankytojams.

Atsižvelgiant į slapukų naudojimo tikslą „Swedbank“ naudoja trijų rūšių slapukus:

Būtinieji slapukai - yra esminiai slapukai ir jų dėka Jūs galite naudotis įvairiomis „Swedbank“ interneto svetainės funkcijomis. Šie slapukai bus išsaugomi Jūsų kompiuteryje, telefone, planšetėje ar kitame įrenginyje, kol Jūs lankotės ir naršote interneto svetainėje ir galioja ribotą laiką. Jų įrašymas priklauso nuo Jūsų veiksmų, atliekamų naršant puslapyje, pvz.: privatumo nustatymų keitimo. Jie yra būtini tam, kad interneto puslapis veiktų. Būtinųjų slapukų naudojimas yra grindžiamas teisėtu interesu, todėl sutikimas jų įrašymui nėra prašomas.

 • Funkciniai – šių slapukų dėka svetainė įsimena informaciją, nuo kurios priklauso jos veikimas ir pateikiamas vaizdas, pavyzdžiui, regionas, kuriame esate.
 • Statistiniai slapukai - šie slapukai mums leidžia fiksuoti interneto svetainės lankytojų skaičių ir lankytojų srauto šaltinius ir atsižvelgiant į tai gerinti jos veikimą. Statistiniai slapukai mums suteikia galimybę sužinoti, kurie puslapiai yra lankomiausi, kaip klientai juose naršo. Jei neduosite sutikimo priimti šiuos slapukus, Jūsų lankymasis interneto svetainėje nepateks į mūsų statistiką.
 • Rinkodaros slapukai - naudojami siekiant suteikti Jums aktualią informaciją apie mūsų teikiamas paslaugas, atsižvelgus į Jūsų naršymo įpročius gerinti turinio atranką ir suteikti Jums daugiau galimybių mūsų interneto svetainėje. Šie slapukai gali būti naudojami mūsų reklamos trečiųjų šalių interneto svetainėse pateikimo tikslu. Tokiu atveju mes taip pat gautume Jūsų naršymo istorijos mūsų oficialių partnerių svetainėse, kuriose pateikiame savo reklamą, informaciją. Jei neduosite sutikimo priimti šiuos slapukus, lankydamiesi „Swedbank“ interneto svetainėse matysite tik bendrą, nepersonalizuotą reklamą.
 • Kiti - kurių klasifikavimas vykdomas kartu su atskirų slapukų teikėjais.

Trečiųjų šalių slapukai

Trečiosios šalies slapukas – tai slapukas, kurį į jūsų įrenginį įrašo ne jūsų lankomos svetainės domenas. Kadangi šio tipo slapukus įrašo trečioji šalis, šių slapukų mūsų svetainėje valdyti negalėsite. Atkreipkite dėmesį, kad trečiosios šalies slapukai mūsų svetainėje naudojami tuo atveju, jei trečiosios šalies svetainėje sutikote, kad būtų įrašomi trečiosios šalies slapukai, ir naudojatės trečiosios šalies paslauga mūsų svetainėje, pavyzdžiui, jei peržiūrite trečiosios šalies pateiktą turinį. Trečiosios šalies slapukams taikoma trečiosios šalies slapukų politika ir jie gali būti valdomi pagal jos domene pateiktus nurodymus.

Sutikimas dėl slapukų išsaugojimo

Tam tikriems slapukams, kurie naudojami statistiniais, funkciniais ir rinkodaros tikslais, mes prašome Jūsų sutikimo.

Šie slapukai yra naudojami tam, kad pateiktų Jums pritaikytą informaciją apie mūsų paslaugas ir pagerintų interneto svetainės veikimą. Jei sutinkate su visais naudojamais slapukais, prašome paspausti mygtuką „Sutinku“. Jei norite pakeisti slapukų nustatymus, spauskite „Pasirinkti savo slapukus“, o jei norite visų šių slapukų atsisakyti, pasirinkite mygtuką „Nesutinku“. Jūs galite duoti sutikimą, keisti pasirinkimus ar atsisakyti slapukų sutikimo lange, kuris pateikiamas Jums lankantis interneto svetainėje.

Jūsų slapukų nustatymų pasirinkimai bus saugomi vienus metus.

Kuomet Jūs duodate sutikimą priimti tam tikros rūšies slapukus, Jūs sutinkate priimti visus tai rūšiai priskiriamus slapukus (naudojamų slapukų sąrašas). Naudojami slapukai gali būti keičiami siekiant gerinti teikiamų paslaugų kokybę, todėl, atsižvelgiant į tokius pasikeitimus, slapukų sąrašas yra reguliariai atnaujinamas.

Slapukų nustatymų keitimas ir sutikimo atšaukimas

Jūs bet kada galite pakeisti slapukų nustatymus ir pasirinkti, kokius slapukus sutinkate priimti, arba atšaukti sutikimą dėl slapukų įrašymo.

Atkreipiame dėmesį, kad Jūsų pasirinkimas gali turėti įtakos interneto svetainės veikimui.

Jūs galite pakeisti savo naršyklės nustatymus ar ištrinti išsaugotus slapukus. Turėkite omenyje, kad nustačius, kad slapukai nebūtų įrašomi, ar juos ištrynus, tai gali turėti įtakos mūsų interneto svetainės veikimui.

Atkreipkite dėmesį, kad keisdami slapukų nustatymus, turėsite atskirai pasirinkti nustatymus kiekvienai savo naudojamai naršyklei bei įrenginiui. Kiekviena naršyklė turi skirtingą nustatymų pritaikymo metodą. Jeigu reikia, pasinaudokite savo naršyklės žinyno funkcija, kad tinkamai pasirinktumėte nustatymus.

Asmens duomenų tvarkymas

Tais atvejais, kuomet naudodami slapukus tvarkome asmens duomenis, vadovaujamės „Swedbank“ patvirtintais Asmens duomenų tvarkymo principais.

Duomenų subjekto teisės

Lankytojas, kaip duomenų subjektas, turi šias teises:

 • gauti informaciją apie tai, ar „Swedbank“ tvarko jo asmens duomenis ir, jei taip,
 • susipažinti su jais;
 • reikalauti ištrinti jo asmens duomenis;
 • apriboti jo asmens duomenų tvarkymą, kai asmens duomenų tvarkymas grindžiamas teisėtu interesu;
 • atšaukti savo sutikimą tvarkyti asmens duomenis;
 • pateikti skundą dėl „Swedbank” atliekamo asmens duomenų tvarkymo Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai, kurios interneto svetainės adresas www.vdai.lrv.lt, jei lankytojas mano, kad jo asmens duomenys tvarkomi pažeidžiant jo teises ir teisėtus interesus pagal asmens duomenų apsaugą reglamentuojančius teisės aktus.

Lankytojas gali įgyvendinti duomenų subjekto teises, pateikdamas „Swedbank” prašymą tokiu būdu, kuris leidžia nustatyti lankytojo tapatybę. Prašymas gali būti pateiktas naudojantis interneto banku, atvykus į „Swedbank” klientų aptarnavimo padalinį, kreipiantis į „Swedbank” konsultacijų centrą ar pateikus elektroniniu parašu pasirašytą prašymą elektroniniu paštu.

Kontaktinė informacija

Kilus klausimų dėl „Swedbank“ naudojamų slapukų, sutikimo atšaukimo ar slapukų nustatymo valdymo Jūs galite kreiptis į „Swedbank“.

„Swedbank“ kontaktinė informacija skelbiama interneto svetainėje www.swedbank.lt.

Jūs galite kreiptis į „Swedbank“ paskirtą duomenų apsaugos pareigūną, tokį kreipimąsi pateikiant elektroniniu paštu: duomenųpasauga@swedbank.lt arba išsiunčiant paštu adresu: Konstitucijos pr. 20A, 03502 Vilnius, Lietuva, kreipimesi nurodant duomenų apsaugos pareigūnui dėl duomenų subjekto teisių įgyvendinimo ar dėl asmens duomenų tvarkymo.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.