Bekontakčiai atsiskaitymai ‒ jau šių metų rudenį spaudos kioskuose ir „Narvesen“ parduotuvėse

Bekontakčiai atsiskaitymai ‒ jau šių metų rudenį spaudos kioskuose ir „Narvesen“ parduotuvėse

„Swedbank“ su įmone „Reitan Convenience Lithuania“, valdančia „Lietuvos spaudos“ kioskus ir „Narvesen“ parduotuves, susitarė dėl kortelių skaitytuvų tinklo atnaujinimo. Šiose prekybos vietose jau šių metų rudenį bus galima atsiskaityti bekontaktėmis banko mokėjimo kortelėmis. Jomis už nedidelės vertės pirkinius galima sumokėti tiesiog priglaudus kortelę prie skaitytuvo, todėl atsiskaitymai vyksta greičiau ir paprasčiau. Visų tipų bekontaktes mokėjimo korteles „Swedbank“ taip pat planuoja pristatyti šį rudenį.

„Bekontakčių mokėjimų apimtys Vakarų Europos šalyse auga itin sparčiai. Bekontakčiai atsiskaitymai  populiariausi yra tose vietose, kuriose pirkiniams išleidžiamos palyginus nedidelės sumos, o pirkėjų srautai dideli. Tokie atsiskaitymai vyksta žymiai greičiau, todėl pirkėjams sutrumpėja laukimo laikas, o prekybininkams padidėja klientų srauto pralaidumas“, – komentuoja „Swedbank“ Lietuvoje vadovė Dovilė Grigienė.

Vieni pirmųjų rinkoje naujos kartos kortelių skaitytuvus su programine įranga, palaikančia bekontakčius mokėjimus, numato įdiegti „Reitan Convenience Lithuania“. Įmonė valdo 220  „Narvesen“ parduotuvių bei „Lietuvos spaudos“ prekybos taškų visoje šalyje. Planuojama, kad bekontakčiu būdu šiose prekybos vietose bus galima atsiskaityti jau rugsėjo mėnesį.

„Siekiame būti greito ir patogaus apsipirkimo lyderiai Lietuvoje, todėl bekontakčių atsiskaitymų galimybė mums yra itin aktuali. Šis novatoriškas sprendimas leis mums sutrumpinti klientų aptarnavimo laiką, nes absoliuti dauguma pirkėjų vieno apsilankymo metu mūsų tinklo prekybos vietose išleidžia sumą, neviršijančią 10 eurų – toks yra bekontakčio mokėjimo limitas. Tai ypač aktualu, rytinėmis valandomis, kuomet tenka aptarnauti didžiausią žmonių srautą,“ – komentuoja „Reitan Convenience Lithuania“ generalinis direktorius Vigintas Bartaševičius.

Mokant bekontakte kortele už pirkinį, kurio vertė neviršija 10 eurų, PIN kodo suvesti nereikės, užteks kortelę priglausti prie skaitytuvo. Atsiskaitant už didesnės vertės pirkinius PIN kodas liks privalomas. „Swedbank“ atstovų teigimu, atsiskaitymai tokio tipo kortelėmis yra tokie pat saugūs, kaip ir bet kokia kita lustine kortele. Be to, kortelės naudotojas galės bet kuriuo metu įjungti ar išjungti savo kortelės bekontakčio mokėjimo funkciją naudodamasis išmaniąja banko programėle arba interneto banku. Atsiskaitant naujos kartos kortele terminale, kuris nepalaiko bekontakčių mokėjimų technologijos arba šią kortelės funkciją savarankiškai išjungus, mokėjimai vyks kaip įprasta – įvedus PIN kodą.

Bekontakčiai mokėjimai yra standartizuoti, todėl atnaujinę kortelių skaitytuvus prekybininkai galės priimti visas „Visa“ ir „MasterCard“ bekontaktes korteles nepriklausomai nuo jas išleidusio banko ar šalies.

Šiuo metu klientų naudojamos „Swedbank“ kortelės bekontakčių mokėjimų galimybės nepalaiko, tam bus išleistos naujos kartos kortelės. Techninį bekontakčių kortelių testavimą „Swedbank“ planuoja pradėti liepos mėnesį, o klientams jas pristatys jau šių metų rudenį. Iš viso „Swedbank“ šiuo metu yra išdavęs beveik 1,7 mln. mokėjimo kortelių. Apie 60 proc. visų atsiskaitymų kortelėmis neviršija 10 eurų – bekontakčio atsiskaitymo limito.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.