Bekontakčiai atsiskaitymai – jau visuose „Lietuvos spaudos“ kioskuose ir „Narvesen“ parduotuvėse

Bekontakčiai atsiskaitymai – jau visuose „Lietuvos spaudos“ kioskuose ir „Narvesen“ parduotuvėse

„Swedbank“ su įmone „Reitan Convenience Lithuania“ atnaujino kortelių skaitytuvų tinklą „Lietuvos spaudos“ kioskuose ir „Narvesen“ parduotuvėse visoje Lietuvoje. Visose prekybos vietose jau galima atsiskaityti bekontaktėmis mokėjimo kortelėmis. Kuomet atsiskaitymo suma neviršija 10 eurų, tokia kortele sumokėti galima tiesiog priglaudus ją prie skaitytuvo. „Swedbank“ savo klientams šiuo metu jau yra išdavęs daugiau nei 56 tūkst. bekontakčių debeto ir kredito kortelių.

„Pirmąsias bekontaktes korteles jaunimui pristatėme šių metų vasarą, o nuo spalio mėnesio jas jau gali užsisakyti visi privatūs klientai bei verslo įmonių atstovai. Praėjusią vasarą taip pat pradėjome kortelių skaitytuvų atnaujinimo darbus įmonėse, kurios naudojasi mūsų banko palaikomais skaitytuvais. Tokių atnaujintų skaitytuvų skaičius „Swedbank“ tinkle visoje Lietuvoje sparčiai artėja prie 2 tūkstančių. Daugiausiai susidomėjimo dėl bekontakčių mokėjimų sulaukėme iš prekybininkų, pas kuriuos pirkėjai paprastai atsiskaito nedidelėmis sumomis,“ – komentuoja Deimantas Trumpickas, „Swedbank“ Lėšų valdymo pardavimų palaikymo departamento direktorius.

Dauguma atsiskaitymų galėtų būti bekontakčiai

Vieni pirmųjų visame savo tinkle naujos kartos kortelių skaitytuvus įsidiegė „Reitan Convenience Lithuania“. Įmonė valdo 220 ,,Narvesen“ parduotuvių bei ,,Lietuvos spaudos“ prekybos taškų visoje šalyje. Visose šiose prekybos vietose jau galima atsiskaityti bekontakčiu būdu. Mokant bekontakte kortele už pirkinį, kurio vertė neviršija 10 eurų, užtenka kortelę priglausti prie skaitytuvo ir neprašoma suvesti PIN kodo. Atsiskaitant už didesnės vertės pirkinius PIN kodas yra privalomas.

„Absoliuti dauguma mūsų pirkėjų vieno apsipirkimo metu išleidžia iki 10 eurų.  Visi atsiskaitymai tokiomis sumomis galėtų būti atliekami bekontakčiu būdu. Šis modernus sprendimas leis mums sutrumpinti klientų aptarnavimo laiką bei užtikrinti greitą ir patogų apsipirkimą. Ypač tai aktualu ryto valandomis, kuomet tenka aptarnauti didžiausią žmonių srautą,“ – komentuoja „Reitan Convenience Lithuania“ generalinis direktorius Vigintas Bartaševičius.

Bekontaktės kortelės – naujasis standartas

Pasak D. Trumpicko, nuo kitų metų pradžios „Swedbank“ daugumą naujų mokėjimo kortelių išdavinės tik su bekontakčių mokėjimų funkcija. Bekontaktėmis kortelėmis taip pat bus automatiškai atnaujinamos debeto kortelės, kurių galiojimo laikas baigsis.

„Prognozuojame, kad bekontakčių kortelių užsakymų skaičius netrukus turėtų dar labiau išaugti, nes klientai jau gali užsisakyti naujus „Swedbank“ paslaugų planus. Juose numatyta nemokama bekontaktė mokėjimo kortelė, tad klientai gali savo turimą kortelę pasikeiti į bekontaktę nelaukdami jos galiojimo pabaigos,“ – sako „Swedbank“ Lėšų valdymo pardavimų palaikymo departamento direktorius.

Prekybininkus ragina nesnausti

„Swedbank“ atstovų teigimu, bekontakčių atsiskaitymų plėtra šalyje didžia dalimi priklauso ir nuo prekybininkų aktyvumo atnaujinant kortelių skaitytuvus.

„Pagal galiojančius tarptautinius reikalavimus visi kortelių skaitytuvai privalės būti atnaujinti iki 2020 metų. Tačiau mes rekomenduojame prekybininkams negaišti ir pradėti ruoštis tam jau dabar. Tokie laiką taupantys atsiskaitymai yra naudingi ne tik pirkėjams, bet ir patiems prekybininkams, nes padeda didinti klientų srautų pralaidumą ir mažinti eiles. „Swedbank“ duomenys rodo, kad apie 60 proc. visų atsiskaitymų kortelėmis prekybos vietose Lietuvoje neviršija 10 eurų, todėl šios naujovės aktualumas yra akivaizdus,“ – teigia D. Trumpickas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.