Nuo natūrinių mainų iki atsiskaitymų mobiliuoju telefonu ar išmaniuoju laikrodžiu – atsiskaitymų evoliucija nuėjo ilgą kelią. Šiandieninės skaitmeninės technologijos leidžia mums nesijaudinti ne tik tada, kai pamirštame grynuosius, bet ir palikus namuose visą piniginę.
Atsiskaitymus kortelėmis jau prisijaukiname. Kaip rodo „Swedbank“ apklausa, 59 proc. lietuvių atsiskaitinėja mokėjimo kortelėmis bekontakčiu būdu, 24 proc. – tradiciniu būdu, įstatant kortelę į skaitytuvą ir suvedant PIN kodą. Tuo metu grynieji pinigai piniginėje tampa vis didesne retenybe – jais atsiskaitinėja maždaug 12 proc. gyventojų.
O ką daro visi kiti? Visi kiti prisijaukino dar pažangesnius atsiskaitymo būdus – atsiskaitymą mobiliuoju telefonu arba išmaniaisiais laikrodžiais.
Kaip rodo „Swedbank“ apklausa, 74 proc. pabandžiusiųjų bekontakčius atsiskaitymus telefonu sako, kad tai daro visuomet, kai kuri galimybę, arba teigia, kad ateityje atsiskaitymams išmanųjį telefoną ketina naudoti dažniau.
Tad ką reikėtų daryti, norint pradėti atsiskaitinėti mobiliuoju telefonu?
„Apple Pay“ veikia telefonuose „iPhone“, planšetiniuose kompiuteriuose „iPad“, išmaniuosiuose laikrodžiuose „Apple Watch“ ir daugelyje „Mac“ kompiuterių su naujausia operacinės sistemos versija.
Norėdami pradėti naudotis „Apple Pay“ funkcija, turėtumėte:
Daugiau informacijos apie „Apple Pay“ atsiskaitymus, palaikomus įrenginius bei korteles rasite čia.
Bekontakčiai atsiskaitymai telefonu šiuo metu veikia tik „Android“ išmaniuosiuose telefonuose ir planšetėse su „Android 6.0“ arba naujesne operacinės sistemos versija.
Turint visa tai, atsiskaitymui pakaks atrakinti telefoną, kai norite atsiskaityti pagrindine nustatyta mokėjimo kortele. Jei norite atsiskaitymui pasirinkti kitą turimą kortelę, tuomet reikės poros papildomų žingsnių – atsirakinus telefoną atsidaryti „Swedbank“ programėlę bei pasirinkti kortelę, kuria norėtumėte atsiskaityti.
Daugiau apie mobiliuosius atsiskaitymus, palaikomus įrenginius bei korteles su „Android“ įrenginiais skaitykite čia.