Kiek ir kokioms vartojimo reikmėms skolinasi lietuviai?

2021-11-19

Esant dideliam aktyvumui nekilnojamojo turto ir transporto sektoriuose, vis daugiau lietuvių nusprendžia namų remontui, būsto energetinio efektyvumo gerinimui bei automobilio įsigijimui imti vartojimo paskolą. Skaičiuojama, kad per devynis šių metų mėnesius bendra suteiktų vartojimo paskolų vertė siekė 74 mln. eurų ir buvo 21 proc. didesnė nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. 

  • Šiemet 7 proc. išaugo bendra vidutinė vartojimo paskolos suma – ji šiuo metu siekia apie 5,1 tūkst. eurų.
  • Maždaug pusė viso „Swedbank“ suteikiamo vartojimo finansavimo skiriama namų remonto reikmėms, ir šiam tikslui klientai vidutiniškai skolinasi apie 11 tūkst. eurų.
  • Saulės elektrinei ir automobiliui įsigyti klientai šįmet skolinosi vidutiniškai po 6,6 tūkst. eurų. Kitoms vartojimo reikmėms finansuoti vidutinė paskolos suma siekia apie 2,3 tūkst. eurų.
  • Namų remontui besiskolinantys gyventojai suteiktą paskolą planuoja išsimokėti per vidutiniškai 7 metus, automobilio paskolą – per maždaug 4,5 metų, o vartojimo reikmėms skirtą paskolą – per kiek daugiau negu 3 metus. 

Vartojimo paskola

Parengta remiantis „Swedbank“ duomenimis ir „Swedbank“ Vartojimo paskolų ir automobilių finansavimo departamento vadovo Tomo Puliko įžvalgomis.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.