Tinklalaidė „Pokalbis laboratorijoje” | Apie ekonomikos mokyklų skirtumus, geras krizes ir kaip Lietuva aplenkė Ispaniją

2021-05-07

 

Ketvirtajame tinklalaidės „Pokalbis laboratorijoje“ epizode Nerijus Mačiulis kalbasi su Vaidu Navicku – ekonomistu, Ministrės Pirmininkės patarėju. Vaidas beveik tris dešimtmečius mokėsi ir dirbo JAV, o parvykęs į Lietuvą įnešė naujų vėjų į ekonomines diskusijas.

Epizode pašnekovai aptaria ekonominės minties evoliuciją – kaip makroekonomines problemas mato skirtingos mąstymo mokyklos bei kokius sprendimus jos gali pasiūlyti. Pašnekovai sutaria – vieningų atsakymų turime nedaug, todėl ekonomikos skatinimas, švietimo reformos ar „vidutinių pajamų spąstai“ iš ekonomistų ir politikų reikalauja jautraus balanso paieškų.

Kas keičia „rinkos fundamentalizmą“, fiskalinės drausmės politiką ir kaip Europa galėtų išnaudoti krizes – šiame pokalbyje.

Garso įrašo klausykitės čia:

 
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.