Šeimos kelionė po Baltijos šalis – ką pamatyti Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje?

2022-06-10

Planuodami vasaros atostogas dažnai žvalgomės į tolimus ir egzotiškus kraštus arba nebrangius Europos kurortus, nors tikri nuotykiai, gražūs vaizdai ir europinio lygio paslaugos laukia visai šalia.

Keliaudami į kaimyninę šalį esame užtikrinti, kad būsime sutikti kaip vietiniai. Baltijos šalys priklauso euro zonai, tad nekils problemų dėl valiutos keitimo, visur bus galima atsiskaityti kortele, o banko skyrių rasite kiekviename mieste ir bet kokius klausimus išspręsite paprastai. 

Estija – pasaka Baltijos jūros pakrantėje

Visos trys Baltijos šalys yra išsidėsčiusios Baltijos jūros pakrantėje, o Estiją ji apdovanojo ypač daug galimybių turizmui. 

Maršrutas „Pärnu – Haapsalu – Saaremaa – Hiiumaa“

Pärnu

Pärnu – pakrantės rojus, įsikūręs Baltijos jūros įlankoje. Jaukios užeigos, vandens pramogų parkas ir viešbučiai su puikiais SPA pasiūlymais traukia įvairaus amžiaus poilsiautojus – čia jų laukia aukščiausio lygio paslaugos.

Ką pamatyti?

Soomaa nacionalinis parkas

1993 m. įkurtas Soomaa parkas yra antras pagal dydį nacionalinis parkas Estijoje. Estijos gamtos lobį galima rasti Pärnu ir Viljandi pasienyje. Parkas atvykusius keliautojus džiugina plačiais pelkynais ir gamta, beveik nepaveikta žmogaus ūkinės veiklos, natūraliai vingiuojančiomis upėmis. 

iliustracija1

 

Kihnu sala

Kihnu, senovės jūrininkų ir žvejų buveinė, yra septinta pagal dydį Estijos sala. Kihnu tradicinė kultūra – apranga, kalba, muzika ir amatai – įtraukta į UNESCO žodinio ir nematerialaus žmonijos paveldo šedevrų sąrašą.

Saloje, kurioje gyvena 700 gyventojų, vis dar išlikęs autentiškas bendruomenės gyvenimo būdas, senosios tradicijos, Kihnu kalba ir dainos. Šokiai ir grojimas tradiciniais muzikos instrumentais yra neatsiejama vietinių gyvenimo dalis. 

Haapsalu 

Haapsalu – tikra šventovė Baltijos jūros pakrantėje: mediniai namai, siauros gatvelės, vedančios į puikius restoranus ir SPA sveikatingumo centrus, sukuria absoliučios ramybės ir harmonijos pojūtį. Kurortas, kuris istoriškai buvo pamėgtas Rusijos carų ir didikų, dabar yra atviras ir prieinamas visiems.

Ką pamatyti?

Haapsalu promenada

Pasivaikščiojimas Haapsalu promenada prasideda prie Läänemaa muziejaus ir baigiasi prie Rannarootsi muziejaus. Daugiau nei valandą trunkantis maršrutas turistus supažindina su promenados istorija ir pagrindiniais Haapsalu lankytinais objektais – kurorto sale, saulės laikrodžiu ir P. Čaikovskio suoleliu. 

Greta populiarių objektų galėsite pamatyti ir naujas lankytinas vietas, pavyzdžiui, Allikos paviljoną, šokių aikštelę po atviru dangumi, valčių ir nardymo prieplauką, pavėsinę ir Kurorto salės terasą. 

SPA pasiūlymai

Estija garsėja savo SPA kurortais, o Haapsalu miestelis, ieškantiems gydomųjų ir atpalaiduojančių procedūrų, gali pasiūlyti kokybiškiausią poilsį

Saremaa ir Hiiumaa

Estija taip pat gali pasigirti daugybe salų. Didžiausias iš jų – Saremos ir Hiiumaa – būtina pamatyti kiekvienam keliautojui. Tolimų žygių mėgėjams patiks unikalūs gamtos takai, o pakrantės bangos kiekvieną vasarą traukia banglentininkus ir buriuotojus.

Ką pamatyti?

Burlaivis „Lisette“

Leiskitės į kelionę burlaiviu „Lisette“ ir pasigrožėkite žavingais salą supančiais vandenimis, išsaugojusiais savyje pasakojimus apie laivus ir jūreivius, vėjus ir audras.  Vietiniai uostai yra jaukūs ir saugūs, o mažesnės salos ir jūra teikia atradimo džiaugsmą. 

Saremos muziejus

Kuresarės vyskupo tvirtovė, vietinių gyventojų vadinama Kuresarės pilimi, pastatyta XIV a. Šiandien tvirtovėje įsikūręs Saremos muziejus

Hallikivi pramogų parkas

Ieškote įdomių ir aktyvių laisvalaikio praleidimo galimybių kartu su draugais ar šeima? Norite mesti sau iššūkį ir įgyti naujų įgūdžių? Tuomet Hallikivi pramogų parkas yra vieta, kurioje verta apsilankyti, jei norite turiningai praleisti laisvalaikį gryname ore.

Lietuva – gyvoji gamta ir įspūdinga istorija

Lietuva didžiuojasi turtinga istorija, atsispindinčia kultūriniuose paminkluose, kuriuos verta aplankyti šiuolaikiniams turistams. Įspūdingus vienuolynus ir pilis supa nuostabi šalies gamta ir draugiški žmonės. 

Maršrutas „Trakai – Anykščiai – Kaunas“

Trakai

Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė buvo galinga valstybė su patyrusiais karvedžiais. Jos sostinėje Trakuose tebėra ryškių šios galybės pėdsakų, leidžiančių lankytojams su ja susipažinti iš arčiau. Be to, miestą supa nesuskaičiuojama daugybė ežerų, kuriuose galima pasiplaukioti valtimis, maudytis ir pasimėgauti kitomis vandens pramogomis.

Ką pamatyti?

Trakų salos pilis

Trakų salos pilis yra Galvės ežere, Trakuose. Ją XIV a. pradėjo statyti Trakų kunigaikštis Kęstutis. Apie 1409 m., prižiūrint jo sūnui Vytautui Didžiajam, pagrindiniai pilies statybos darbai jau buvo baigti. Valdovas Vytautas Didysis ten mirė 1430 m. Pilis buvo viena iš strateginių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės tvirtovių. 

Varnikų pažintinis pėsčiųjų takas

Per Varnikų botaninį-zoologinį draustinį vingiuojantis 5 km ilgio pažintinis takas gamtos mylėtojams suteikia galimybę pasivaikščioti po įspūdingą vietovę ir pasigrožėti jos biologine įvairove. Varnikų draustinis – unikalus miško biotipas. Tai neliestas miškas, kuriame galima rasti nykstančių, retų ir išskirtinių vietinių augalų.

Anykščiai

Anykščiuose būtina apsilankyti kiekvienam gamtos mylėtojui: 15 km ilgio pažintinis takas vingiuoja paslaptingais miškais ir slenka vaizdingomis Šventosios upės pakrantėmis. Gamtą galima apžiūrėti ir važiuojant siaurojo geležinkelio vagonu. Vaikams siūlomi įvairūs atrakcionai, lankytojai gali susipažinti su senaisiais amatais, pasivažinėti žirgais ir užsiimti kitomis smagiomis veiklomis.

Ką pamatyti?

Pasivaikščiojimo takas medžių viršūnėmis

Vienas iš populiariausių turizmo objektų Lietuvoje yra „Medžių lajų takas“. Tai 300 metrų ilgio takas, kurio viršūnė yra 21 metro aukštyje. Iš plieno ir betono sukonstruotas pasivaikščiojimo takas traukia lankytojus galimybe iš viršaus pamatyti senąjį Anykščių šilelį. Vaikštinėdami tarp medžių viršūnių iš paukščio skrydžio pamatysite Šventosios upę, Anykščius ir apylinkes. 

Burbiškio dvaras

Burbiškio dvaras yra pasislėpęs Anykščių regioniniame parke, netoli Rubikių ežero, 8 km nuo Anykščių. XIX a. architektūros paminklas – neoklasicizmo turtas, stilingas ir didingas pastatas. Iš tolo matomas gražiame kairiajame Anykštos upės krante, dvaras žavi lankytojus rafinuotumu ir elegancija.

Kaunas

Įsikūręs ant dviejų upių – Nemuno ir Neries – krantų, Kaunas yra antras pagal dydį Lietuvos miestas. Nors Kauno oro uostas tarp keliautojų populiarus dėl draugiškų kainų, verta rasti laiko ir apžiūrėti miestą – pasivaikščioti po žavų senamiestį, aplankyti muziejus ir nuvažiuoti į Pažaislio vienuolyną –  nepaprastą statinį, kurį kai kas lygina su Šventojo Petro bazilika Romoje.

Ką pamatyti?

Pažaislio vienuolynas

Pažaislio vienuolynas yra rytiniame Kauno pakraštyje, Kauno marių pusiasalyje. Vienuolyną 1662 m. įkūrė Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės didysis kancleris Kristupas Zigmantas Pacas. Baroko stiliaus vienuolyno statyba tęsėsi iki 1674 m., o 1712 m. vėl buvo atnaujinta. 

Šiandien Pažaislio vienuolyne vyksta kultūriniai renginiai, koncertai, turistus ir miesto gyventojus džiugina pasivaikščiojimo takai miške ir šalia Kauno marių, o apsistoti galima prabangiame viešbutyje. 

Latvija – lobynai, paslėpti įvairiuose regionuose

Norint atrasti visus Latvijos gamtos ir kultūros turtus, savaitės ar dviejų nepakanka, todėl rekomenduojame suplanuoti atskiras keliones po kiekvieną Latvijos kultūrinį-istorinį regioną (Žiemgala, Vidžemė, Kuržemė, Latgala). Taip galėsite pasimėgauti unikalia kiekvieno regiono kultūra, gamta, laisvalaikiu ir kulinarine patirtimi. Nors šie regionai ir nedideli, jie turi nemažai skirtumų.

Ką pamatyti Kuržemėje? 

Keliaudami po Vakarų Latviją (Kuržemę), būtinai aplankykite nuostabų Kuldygos miestą ir pasivaikščiokite po Kaļķu gatvės kvartalą, užsukdami į „Rudy's Kombucha“ alaus daryklą, „Klavins Piano“ parduotuvę ir kitas originalias vietas.

Keliaukite į ateities miestą ir Ventspilio mokslo centre VIZIUM įvertinkite šiuolaikinius technologinius mokslo ir švietimo pasiekimus. Liepojoje pasimėgaukite Baltijos jūros didybe ilgiausioje prieplaukoje Latvijoje arba patirkite neišdildomų įspūdžių apsistoję viešbutyje Karostos kalėjime.

Ką pamatyti Vidžemėje?

Norint pažinti Šiaurės Latviją (Vidžemę), būtina praleisti laisvalaikį gamtoje – pasivaikščiokite Miško tako atkarpa arba Baltijos pajūrio pėsčiųjų taku, pasinerkite į Cėsių kultūros renginius arba aplankykite garsųjį viduramžių pilies kompleksą. Aštrių pojūčių mėgėjai energijos pasikraus Valmieros pojūčių parke esančiame Medžių lajų take, kuriame įrengtos keturios lyno linijos per Gaujos upę. 

iliustracija2

 

Ką pamatyti Žiemgaloje?

Kelionę po Pietų Latviją (Žiemgalą) pradėkite nuo skanių ir tradicinių saldainių „Gotiņa“ paragavimo ir apsilankymo „Skrīveru Saldumi emotion factory“, tada atraskite aristokratiškąją Žiemgalos pusę apsilankę Bauskės pilyje, Rundalės rūmuose ir Mežotnės rūmuose. Gamtos mylėtojus maloniai nustebins Tervetės gamtos parkas su „glampingo“ nameliais medžiuose ir net po žeme.

Ką pamatyti Latgaloje?

Atraskite Latgalą per kelias dienas – vaizdingame regione gausu ne tik įspūdingų ežerų ir pažintinių takų, bet ir tradicijų, kurios dabar prieinamos visiems. Paragaukite Latgalos skonio Latgalos kulinarinio paveldo centre, apžiūrėkite šiuolaikinio meno šedevrus Daugpilio Marko Rothko meno centre, pasimėgaukite koncertu Latgalos ambasadoje GORS ir leiskite sau pasilepinti pirties ar SPA ritualu. Idėjų įkvepiančioms nakvynės vietoms ieškokite „Instagram“ paskyroje @kur_palikt.

Suplanuokite maršrutą naudodamiesi oficialiomis Estijos, Latvijos ir Lietuvos turizmo informacijos svetainėmis.

Prieš išvykdami pasirūpinkite savo finansiniu saugumu

Pasirūpinkite savo finansiniu saugumu ir kartu į kelionę pasiimkite kredito kortelę, nes dauguma kelionėje įsigytų pirkinių bus apdrausti – tiek užsienyje, tiek kaimyniniame mieste. Be to, neplanuotoms išlaidoms galėsite pasinaudoti kredito limitu.

Kelionių draudimas

Pasirinkus kredito kortelę nebereikės rūpintis kelionių draudimu – jis bus nemokamas. Draudimas pasirūpins visais – ir jumis, ir šeima, su kuria keliaujate.

Valdykite savo korteles skaitmeniniu būdu tarpvalstybiniu mastu

Jei vis dėlto kiltų problemų su kortele, į pagalbą ateis „Swedbank“ mobilioji programėlė, leidžianti greitai ir paprastai užblokuoti kortelę. O jei kelionės metu pamirštumėte savo kortelės PIN kodą, programėlėje galėsite lengvai jį pasitikrinti, kad ir kurioje pasaulio vietoje būtumėte.  

Pinigai

Nors didžiojoje dalyje prekybos vietų klientai gali atsiskaityti kortele, verta nepamiršti ir tokių vietų, kur pravers grynieji pinigai, pavyzdžiui, vietiniame turguje, kuris dažnai būna viena mėgstamiausių keliautojų pramogų. 

Jei prieš kelionę neturėjote galimybės išsiimti grynųjų pinigų, su „Swedbank“ auksine arba platinine kredito kortele kitoje šalyje galėsite tai padaryti viename iš artimiausių bankomatų be papildomo mokesčio. Vis dėlto reikėtų nepamiršti, kad šurmuliuojančios turgavietės taip pat yra ir kišenvagių darbo vieta.

Grynųjų pasiimkite tik tiek, kiek planuojate išleisti ir laikykite juos skirtingose vietose. Atsiminkite – pavogti grynieji pinigai bus prarasti, tačiau pavogtą kortelę galima iš karto užblokuoti, kad vagys iš jos negautų jokios naudos.

Daugiau idėjų kelionėms, jų planavimui ir patarimų, kaip keliauti pigiau, galite rasti „Swedbank“ tinklaraščio rubrikoje „Kelionės“.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.