Šią vasarą – taupus turizmas jūsų šeimai

2022-05-20

Vasarą kartu praleidžiame gerokai daugiau laiko su šeima, o malonūs momentai, kuriuos su savo vaikais patirsite dabar, išliks visam gyvenimui. Žinoma, kelionės kainuoja, o kelionėse su vaikais išleisite dar daugiau, todėl dalinamės patarimais jaunoms šeimoms, kurios norėtų šią vasarą apkeliauti Lietuvą su nedideliu biudžetu. Išlaidų bus mažiau, o įspūdžių patirsite daugiau.

Keliaujame su vaikais:

1–5 metų amžiaus

  • Nuo gegužės iki spalio mėnesio, savaitgaliais, mažieji yra kviečiami apsilankyti nuotykių pilname Pepės Ilgakojinės name, kur galės pabendrauti su garsiąja pasakų heroje. Svarbu užsirašyti iš anksto ir įspėti Pepę. 
  • Žaislų muziejus – kiekvieno vaiko svajonė. Svarbiausia tai, kad šiame muziejuje eksponatus galima liesti! Kol vaikai pametę galvą lakstys ir rinksis nuo ko pradėti, jūs galėsite susipažinti su šimtamete žaislų istorija ir idėjomis, kaip telefonus pakeisti seniausius laikus menančiais žaidimais. 
  • Paverskite pasivaikščiojimus gamtoje pramoga visiems šeimos nariams! Apsilankykite Giliuko ir Kaštoniuko take, kur jus lydės išdykėlis Kaštoniukas ir gerasis Giliukas. Kelionė taku nebus ilga, o jos metu susipažinsite su įvairiausiais medžiais, paukščiais ir parko gyvūnais. 

5–9 metų amžiaus

  • Kirkilų pramogų parkas – tai lietuviškas nuotykių parkas Biržų rajone. Jame rasite namų, kurie paneigia gravitacijos dėsnius ar primena Helovyną, galėsite aplankyti iliuzijų tunelį, triušių salą ir galybę kitų užsiėmimų šeimai.
  • Lietuvos jūrų muziejus – tai pingvinų, delfinų ir ruonių karalystė, po kurios povandeninius tunelius galėsite nardyti kartu su visa šeimyna. Vaikams iki 7 metų įėjimas yra nemokamas!
  • Vaikai turi dvi mėgstamas dienas metuose – gimtadienį ir Kalėdas. Visgi susitikimo su Kalėdų Seneliu nebūtina laukti dar pusę metų, nes lietuviškąjį Kalėdą galima sutikti Rokiškio rajone, „Levandų Vanagynėje“. Kol vaikai pramogaus ir bendraus su Seneliu Kalėda, jūs galėsite pasimėgauti levandų aromatais.

9–14 metų amžiaus

  • Švelnus pėdų masažas? O gal klampi šerno buveinė? Galime garantuoti, kad perėję Anykščių šilelio eko basų kojų taką, jausitės pailsėję. Vaikams patiks bėgioti per smėlį, kankorėžius, akmenukus ir net per tikrą pelkę!
  • Kukurūzų labirintas – lyg iš fantastikos knygų. Tai milžiniška augalų gyvatvorė, kurios išėjimo teks paieškoti, bet prisiminimais džiaugsitės ilgai.
  • Didingai pavadintas Taurų parkas yra tikra vaiko svajonė – jame pilna čiuožyklų, laipiojimo trasų medžiuose ir žaidimų aikštelių. Čia rasite gardaus maisto ir galėsite pernakvoti namelyje medyje.

Užkandžiai, sutaupantys ne tik pinigus

Keliaujant su mažais vaikais sudėtinga laikytis mitybos režimo, todėl rekomenduojame į kelionę pasigaminti užkandžių – jie bus pigesni ir sveikesni, o jūs išvengsite papildomų stotelių pakelės užkandinėse. Jeigu norėsite užkąsti sočiau, kviečiame pakeliui apsilankyti jaukioje Krakių bendruomenės svetainėje ar maisto tinklaraštininkų mėgstamoje Kavarsko koldūninėje. Kavinių meniu tinkami ir suaugusiems, ir vaikams.

Kelionėms, kurios reikalauja sustojimų

Kalbant apie transportą, kelionės su mažais vaikais reikalauja labai daug lankstumo – galimybės visada sustoti ar apsisukti. Optimaliausias variantas yra automobilis, tačiau ir su juo keliauti galima pigiau.

Naudodamiesi išmaniąja programėle „Google Maps“, ieškokite greičiausio kelio, kuriuo važiuodami sunaudotumėte kuo mažiau degalų.

Jeigu automobilio neturite, galite naudotis automobilių nuomos platformomis, pavyzdžiui, „City Bee“, ir ieškoti automobilių, kurie turi vaikišką kėdutę. Iš anksto žinodami nuomos paslaugos kainą galėsite lengviau planuoti išlaidas.

Kiti keliavimo būdai

Jeigu vaikai vyresni, kelionės gali tapti įvairesnės ir sudėtingesnės. Jei keliaujate traukiniu trise, galite gauti 10 proc. nuolaidą bilietams.

Autobusai jus maloniai nustebins – jie modernūs, su elektros lizdais ir belaidžiu ryšiu, o maršrutai lankstūs labai patogus, kai žinote, kur norite nuvykti.

Atvykę į kelionės tikslą, aplink keliauti galite dviračiais ir paspirtukais, kurių apstu didžiuosiuose miestuose. Vykdami į mažesnius miestelius galite pasiimti savo dviratį.

Kemperis – hibridinis transporto variantas. Jam reikės rasti kempingą, bet nereikės ieškoti vietos nakvynei. Susipažinkite su Lietuvos kempingų žemėlapiu.

Didžiausia pigių kelionių paslaptis – spontaniški ir netikėti nuotykiai. Net ir mažiausi nutikimai gali tapti akimirkomis, kurias jūsų vaikai prisimins visą gyvenimą. Svarbiausia – visada būti pasiruošusiems improvizuoti.

Naudingos nuorodos kelionių idėjų paieškoms

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.