Mokėjimų rinkoje tęsiasi bekontakčių atsiskaitymų spurtas

Mokėjimų rinkoje tęsiasi bekontakčių atsiskaitymų spurtas

Bekontakčiai atsiskaitymai nemažina augimo tempų. „Swedbank“ duomenys rodo, kad tokių atsiskaitymų skaičius kortelių skaitytuvų tinkle per 2018 metų antrąjį pusmetį išaugo daugiau nei 50 proc. Atsiskaitymai bekontakčiu būdu sparčiai populiarėja ir tampa vartotojų kasdienybe ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Baltijos šalyse.

Remiantis „Swedbank“ duomenimis, lietuviai viena bekontakte kortele per mėnesį atsiskaito vidutiniškai 12 kartų, tuo metu latviai ir estai tai daro dažniau − atitinkamai 15 ir 14 kartų.

„Vis daugiau gyventojų įvertina bekontakčių atsiskaitymo kortelių patogumą. Įpratę prie greito ir sklandaus atsiskaitymo proceso, tokią galimybę klientai tikisi rasti įvairiose kasdienių paslaugų vietose. Lietuvoje dažniausiai bekontaktėmis kortelėmis atsiskaitoma prekybos tinkluose, kavinėse ir restoranuose bei degalinėse“, – sako „Swedbank“ Lėšų valdymo pardavimų palaikymo departamento direktorius Deimantas Trumpickas.

Praėjusių metų pabaigos duomenimis, „Swedbank“ Baltijos šalyse iš viso jau buvo išdavęs daugiau nei 2,1 mln. bekontakčių kortelių.   

„Pastebime, kad gyventojai bekontakčiu būdu atsiskaito dažniau bei aktyviau. Vidutinė atsiskaitymo suma bekontakte kortele Lietuvoje, 2018 metų pabaigos duomenimis, sudaro 8,2 euro. Estijoje ir Latvijoje ši suma siekia atitinkamai 7,2  ir 7,9 euro. Tai yra kiek didesnės sumos, lyginant su 2017 metų duomenimis. Tokiam augimui įtakos turėjo ir padidintas atsiskaitymų bekontakte kortele limitas, kuris šiuo metu siekia 25 eurus“, − sako D. Trumpickas.

Pasak „Swedbank“ atstovo, prireikus sumokėti už prekes ar paslaugas, banko klientai vis dažniau pasinaudoja ir išmaniaisiais telefonais su bekontakčio atsiskaitymo galimybe.

„Nuo 2018-ųjų rugsėjo, kai savo klientams pristatėme bandomąją mobiliosios programėlės versiją „Swedbank2019“, Lietuvoje šia paslauga ėmė naudotis daugiau nei 7600 vartotojų, Latvijoje 6600, Estijoje 6400“, − komentuoja D. Trumpickas.

Per savaitę mobiliuoju bekontakčiu būdu gyventojai atlieka vidutiniškai 5 atsiskaitymus, o vidutinė atsiskaitymo suma Baltijos šalyse siekia 8,5 euro.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.