Didžiausia nuotolinė pamoka „Mokonomika“ nukels į ateitį – jos dalyvius pasitiks avataras

2023-01-27


Trečią kartą įvyksianti didžiausia nuotolinė pamoka Lietuvoje „Mokonomika“ š.m. kovo 9 d. kviečia moksleivius, mokytojus bei visus smalsuolius drauge nusikelti ir pasižvalgyti po ateitį. Žinių šventei, kuri praėjusiais metais sutraukė 400 tūkst. dalyvių, šįkart diriguos animuotas avataras, o pamokas ves daugiau nei 18 ekspertų iš inovacijų, tvarumo, finansų bei kitų sričių.
 

Mokonomika


 
Pasak renginį inicijuojančio „Swedbank“ Finansų instituto vadovės ir „Mokonomikos“ mokytojos Jūratės Cvilikienės, dalinantis žiniomis su jaunąja karta galima prisidėti prie ateities formavimo bei ją įkvėpti.
 
„Jau tradicine žinių ir pažinimo švente tapusi „Mokonomika“ kiekvienais metais keičiasi ir auga. Prieš metus sakėme, jog žinioms sienos negalioja ir susijungėme su lietuvių bendruomenėmis pasaulyje. Dabar norime jaunuosius dalyvius paskatinti įsitraukti į ateitį, kartu su mokytojais pabandyti suprasti, koks pasaulis mūsų laukia po 10, 20 ar daugiau metų. Juk būtent šį pasaulį ir kurs dabartiniai moksleiviai“, – sako J. Cvilikienė.
 

Mokonomika


 
Galutinė didžiausios nuotolinės pamokos Lietuvoje programa bus paskelbta jau netrukus, tačiau „Mokonomikos“ organizatoriai atskleidžia kai kurias detales. Pirmą kartą renginį ves avataras, kuris įkūnys ateities superherojų, o jam scenoje talkins Finansų laboratorijos ekspertė Justina Bagdanavičiūtė bei kiti svečiai.
 
Pasiruošti ateičiai padės mokytojai vizionieriai, mokslininkai, žurnalistai ir žinomi Lietuvos vardai. Tarp jų – vienas populiariausių lietuvių vaikų rašytojų Tomas Dirgėla, gamtos fotografas, rašytojas ir laidų vedėjas Marius Čepulis, technologijų žurnalistas bei muzikantas Lukas Keraitis. Prie jų jungsis pirmosios vaikų emocinio intelekto lavinimo studijos Lietuvoje įkūrėjos Monika Tindžiulytė ir Laura Levinskaitė, finansinių technologijų ir tvarių inovacijų centro „Rockit“ vadovė Lina Žemaitytė-Kirkman kartu su trimis mūsų šalies startuoliais.
 

Mokonomika


 
Į savo pamoką taip pat kvies dr. Gytis Dudas, Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre tyrinėjantis virusų evoliuciją ir ką tik išrinktas vienu iš 11-os Europos mokslininkų, šiemet gavusių Europos molekulinės biologijos organizacijos dotaciją įkurti laboratoriją. Vieną iš įdomiausių pamokų žada Lietuvos moksleivių robotikos rinktinė „Lituanica X“, laimėjusi moksleivių pasaulio robotikos olimpiadą „FIRST Global Challenge“.
 
„Mokonomikos“ scenoje pasirodys ir LRT vaikų ir jaunimo turinio redaktorė Aistė Jurė, padėsianti atrasti kalbą, kurios klausytų suaugusieji. Aleksandra Ketlerienė, portalo LRT.lt vyr. redaktoriaus pavaduotoja, mėgins atsakyti, kas slepiasi kitoje ekrano pusėje – žmogus, robotas ar trolis, o Luka Lesauskaitė, LRT RADIJO laidos „Vardan tos" vedėja ir „Raudonojo kryžiaus“ komunikacijos vadovė atskleis, kodėl piliečiai yra stipriausia jėga, galinti apginti, saugoti, kurti ir puoselėti Lietuvą.
 

Mokonomika


 
„Jungiamės prie didžiausios nuotolinės pamokos ir skelbiame, kad ne tik Lietuvos mokiniai, bet ir visi norintys galės tiesiogiai stebėti „Mokonomiką” savo televizoriuose ir portale LRT.lt. Visada yra ką išmokti, ypač tuomet, kai kalbame apie ateitį”, – sako LRT vaikų ir jaunimo turinio redaktorė Aistė Jurė.
 
Didžiausia nuotolinė pamoka Lietuvoje apjungia įvairius mokytojus ir pamokas, pritaikytas trims amžiaus grupėms – 1-4, 5-8 ir 9-12 klasių mokiniams. „Mokonomika“ gimė 2020-aisiais, kai dėl pandemijos vaikai, jų tėvai ir mokytojai turėjo skubiai pakeisti savo darbo, ir mokymosi įpročius, ir jos organizatoriai iki šiol siekia atliepti jų poreikius bei suteikti įdomaus ir aktualaus turinio.
 
„Swedbank“ inicijuota didžiausia nuotolinė pamoka „Mokonomika“ prisideda prie UNICEF ir UNESCO rengiamos „Didžiausios pamokos pasaulyje“, kurios tikslas kurti inovatyvias švietimo priemones, įgyvendinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus.
 
Didžiausiai nuotolinei pamokai Lietuvoje suteiktas UNESCO patronažas, ją palaiko Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

Daugiau informacijos bei išankstinė registracija www.mokonomika.lt

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.