Į būsto rinką ateina naujos kartos pirkėjas

2019-11-26

Augantys atlyginimai ir naujo kokybiško būsto pasiūla gyventojus skatina rinktis brangesnį būstą, be to, vis daugiau pirkėjų jį nusprendžia įsigyti be bendraskolio. Tokias tendencijas atskleidžia per 9 šių metų mėnesius „Swedbank“ suteiktų būsto paskolų duomenys. Dar vienas reikšmingas pokytis – daugiau kaip 80 proc. visų būsto paskolos sutarčių šiuo metu pasirašoma neatvykstant į banko padalinį.

„Stebime iš esmės pasikeitusią būsto pirkėjų elgseną – didžioji jų dalis dėl būsto paskolos konsultuojasi telefonu ir, nusprendę skolintis, būsto sutartį pasirašo interneto banke. Nuotoliniu būdu sutartis pasirašiusių klientų skaičius ypač išaugo šią vasarą pristačius galimybę sutartį pasirašyti naudojantis kvalifikuotu „Smart-ID“ parašu“, – sako „Swedbank“ Privačių klientų tarnybos vadovas Pavel Ladziato.

Kaip pažymi banko atstovas, į būsto rinką ateina naujos kartos pirkėjas, kurio pasirinkimai yra tvarūs – jis pageidauja konsultuotis dėl būsto telefonu, paraišką dėl paskolos užpildyti internetu, paskolos sutartį taip pat pasirašyti interneto banke. Taip taupomas kuras, negaištamas laikas, veltui neeikvojamas popierius.

„Vidutinis būsto su paskola pirkėjo amžius svyruoja nuo 27 iki 31 metų, ir daugeliu atvejų šios amžiaus grupės atstovams šiuolaikinės technologijos yra natūralus pasirinkimas. Pavyzdžiui, vien rugsėjo mėnesį 9 iš 10 būsto pirkėjų paskolos sutartis pasirašė interneto banke, tai yra, fiziškai neužsukę į banko padalinį“, – sako P. Ladziato.

„Swedbank“ duomenimis, vidutinė banke suteiktos būsto paskolos suma per 9 šių metų mėnesius sudarė 67 tūkst. eurų ir, palyginus su ankstesniais metais, išaugo maždaug 5 procentais. Be to, išaugusį gyventojų pajamų lygį atspindi ir jų galimybės daugiau sutaupyti pradiniam įnašui – jo suma palyginamuoju laikotarpiu išaugo 7 proc. ir šių metų rudenį siekė daugiau kaip 19 tūkst. eurų.

Pasak „Swedbank“ atstovo, nepaisant išaugusios vidutinės būsto paskolos sumos, būsto pirkėjų prisiimama finansinė našta nedidėja. Banko duomenys rodo, kad būsto paskolos įmokoms dengti skiriama mėnesio pajamų dalis sudaro 25 procentus. Per pastaruosius trejus metus ši dalis traukėsi ir sumažėjo 2 procentiniais punktais.

Remiantis banko duomenimis, vidutinės gyventojo pajamos atskaičius mokesčius, kai jis būstą perka vienas, sudaro 1,2 tūkst. eurų, o kai su bendraskoliu – daugiau kaip 1,9 tūkst. eurų. Palyginus su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, būsto pirkėjų vidutinės pajamos yra išaugusios apie 4 procentus.

„Dar vienas pastebimas pokytis – mažėja pirkėjų dalis, kurie būstą įsigyja su bendraskoliu. Per 9 šių metų mėnesius „Swedbank“ 62 proc. būsto paskolos sutarčių buvo pasirašyta kartu su bendraskoliu, kai prieš 2 metus ši dalis siekė 67 procentus“, − komentuoja „Swedbank“ Privačių klientų tarnybos vadovas P. Ladziato.

Daugiau apie „Swedbank“ būsto finansavimo galimybes

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.