Lietuviai įsigyja naują būstą: kiek planuoja jam išleisti?

2021-09-09

Daugiau nei trečdalis lietuvių per artimiausius trejus metus planuoja keltis į naujus namus. Pastebima, kad naujam būstui lietuviai pasiruošę skirti daugiau, nei jiems kainavo dabartinis būstas.

  • Pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvoje buvo sudaryta 21 proc. daugiau būsto finansavimo sandorių nei tuo pačiu laikotarpiu pernai, o vidutinė kredituojama suma padidėjo maždaug ketvirtadaliu ir sudarė apie 77 tūkst. eurų.
  • Beveik pusė (46 proc.) būstą planuojančių keisti gyventojų naujajam būstui ruošiasi išleisti daugiau nei dabartiniam. Tuo metu 18 proc. planuoja išleisti tiek pat ar mažiau, nei jiems kainavo dabartinis būstas. 
  • Didžiausia gyventojų dalis, tai yra, beveik kas penktas respondentas (18 proc.) sako, kad iš viso savo naujam būstui įsigyti ketina skirti nuo 60 iki 100 tūkst. eurų. 15 proc. būsto įsigijimui yra numatę skirti 30-60 tūkst. eurų, o mažiau nei 30 tūkst. eurų savo naujam būstui išleisti planuoja 9 proc. gyventojų. 
  • Namus iki 150 tūkst. eurų svarsto pirkti 12 proc. gyventojų, 9 proc. mano, kad kito jų būsto kaina svyruos tarp 150 tūkst. ir 200 tūkst. eurų, o daugiau kaip 200 tūkst. eurų ketina mokėti 4 proc. gyventojų.
  • 84 proc. lietuvių pažymi, kad be bendraskolio ar banko finansavimo naujų namų įsigyti negalėtų. Tai galintys padaryti iš nuosavų lėšų teigia 8 proc. gyventojų.

Naujas būstas

 

Parengta remiantis reprezentatyvia „Swedbank“ užsakymu atlikta gyventojų apklausa, kurios metu Lietuvoje apklausti 1003 gyventojai nuo 18 iki 75 m. amžiaus, bei „Swedbank“ Privačių klientų tarnybos vadovo Pavel Ladziato įžvalgomis.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.