Bekontakčiai atsiskaitymai įsitvirtino kaip pagrindinis mokėjimo būdas

Bekontakčiai atsiskaitymai įsitvirtino kaip pagrindinis mokėjimo būdas

2020-11-23

Metų pradžioje kilusi pandemija paspartino bekontakčių atsiskaitymų plėtrą. „Swedbank“ duomenimis, šių metų rugsėjo mėnesį 2 iš 3 atsiskaitymų mokėjimo kortele šalies prekybos ir paslaugų vietose buvo bekontakčiai, o bekontakčių atsiskaitymų dalis išaugo apie 40 proc., lyginant su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Be to, jau daugiau nei dešimtadalis banko klientų bekontakčiams atsiskaitymams naudoja išmaniuosius telefonus ir laikrodžius.

„Šiuo metu stebime kelias aiškias tendencijas. Pirmoji, bekontakčių atsiskaitymų paplitimas auga ir klientai juos naudoja vis įvairesnėse prekybos ir paslaugų vietose. Be to, bekontakčiu būdu atsiskaitoma už didesnės vertės pirkinius“, – sako Jūratė Gumuliauskienė, „Swedbank“ Klientų aptarnavimo tarnybos vadovė. 

Kaip rodo „Swedbank“ duomenys, vienas gyventojas bekontakčiu būdu atsiskaito 18 kartų per mėnesį, o vidutinė atsiskaitymo suma sudaro beveik 11 eurų ir ji toliau nuosekliai auga. 

„Prie bekontakčių mokėjimų išpopuliarėjimo prisidėjo šį pavasarį iki 50 eurų padidintas atsiskaitymo limitas. Tai leido gyventojams dažniau naudotis šiuo atsiskaitymo būdu ir už prekes ar paslaugas atsiskaityti patogiau“, − komentuoja „Swedbank“ atstovė.  

Pasak jos, kitas svarbus veiksnys – dažniau atsiskaitymuose naudojami išmanieji telefonai ar laikrodžiai, per kuriuos galima sumokėti už dar didesnės vertės pirkinius, neįvedant kortelės PIN kodo.

Remiantis „Swedbank“ duomenimis, bekontakčiai atsiskaitymai dažniausiai naudojami prekybos centruose, maisto ir gėrimų parduotuvėse, kavinėse ir kitose maitinimo įstaigose, degalinėse, spaudos kioskuose, vaistinėse ir kosmetikos parduotuvėse. 

Šiais metais gyventojai bekontakčiu būdu vis dažniau atsiskaito ir drabužių parduotuvėse, remonto ir statybos, baldų ir namų apyvokos prekių parduotuvėse, taip pat sumoka už kurjerių paslaugas. Šiuo metu absoliuti dauguma „Swedbank“ aptarnaujamų terminalų palaiko bekontakčius mokėjimus. 

„Swedbank“ yra išdavęs daugiau kaip 1,46 mln. bekontakčių mokėjimo kortelių.

Bekontakčiais atsiskaitymais galima naudotis per „Swedbank“ programėlę „Android“ telefonuose, banko kortelę susiejus su „Apple Pay“, taip pat su „Fitbit“ ar „Garmin“ laikrodžiais.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.