„Swedbank“ finansuoja „Vanagupės pušyno“ apartamentų projektą Palangoje

2022-08-02

„Swedbank“ suteikė 2 mln. eurų finansavimą daugiabučio projektui „Vanagupės pušynas“ Palangoje, kurį plėtoja nekilnojamojo turto bendrovė „Elpekas“. Statomas daugiabutis turės itin aukštą energinę klasę (A++) ir turėtų būti vienas pirmųjų tokios energinės klasės pastatų Palangos mieste. Kurorto šiaurinėje dalyje statomame daugiabutyje bus įrengti 76 apartamentai su SPA zona, parkingu ir sandėliukais.
 

Vanagupė„Pajūrio NT rinka pastaraisiais metais išsiskiria dideliu aktyvumu, šioje lokacijoje vyrauja didelis susidomėjimas poilsio reikmėms pritaikytu būstu. „Elpeko“ vystomas projektas papildo tokio NT pasirinkimą Palangoje, potencialiems pirkėjams pasiūlant aukštos energinės klasės kokybiškos architektūros būstų“, – sako „Swedbank“ Lietuvoje Verslo klientų departamento direktorius Mindaugas Steikūnas.
 
„Susidomėjimas atostogų būstu Palangoje per pastaruosius kelerius metus smarkiai išaugo ir toliau išlieka didelis. Rinkoje atsirandant daugiau naujos statybos projektų, kyla kartelė jų kokybei, todėl „Vanagupės pušyno“ projekte pirkėjams siekiame pasiūlyti modernius būstus, kurie atitinka šiuolaikinius standartus patogiam poilsiui ir gyvenimui“, – sako „Elpeko“ direktorius Tomas Pocevičius.
 

Vanagupė2„Elpekas“ jau beveik dešimtmetį vysto nekilnojamojo turto projektus Palangoje ir Klaipėdos regione. Per šį laikotarpį bendrovė yra užbaigusi 9 komercinės ir gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto projektus, kurių bendras plotas sudaro daugiau kaip 30 tūkst. kv. m.
 
Statomame daugiabutyje siūlomų 1-2 k. apartamentų plotas sieks nuo 33 iki 55 kv. m., statybų užbaigimas planuojamas 2022 m. pabaigoje. Butai turėtų išsiskirti itin žemomis metinėmis energijos sąnaudomis, nes daugiabutis turės itin aukštą energinę klasę (A++). Tai  vienas pirmųjų tokios energinės klasės pastatų Palangos mieste.
 
ES skaičiuoja, kad pastatų sektorius suvartoja apie 40 proc. energijos ir sudaro net 36 proc. visų bendrijos sugeneruojamų emisijų. Tai reiškia, kad siekiant ES „Žaliajame susitarime“ įtvirtintų klimato tikslų NT sektorius turės ženkliai sumažinti emisijas. Aukšto energinio efektyvumo pastatai yra vienas esminių būdų siekiant tvaresnio NT sektoriaus ir CO2 bendro emisijų mažinimo.
 

Vanagupė3„Swedbank“ yra išsikėlęs tikslą iki 2050 m. tapti klimatui neutraliu banku, t.y. sumažinti savo veiklos emisijas iki nulio. Tai apima ir emisijas, susidarančias banko finansavimo portfeliuose. Tai reiškia, kad geresniais tvarumo parametrais pasižymintys finansavimo sandoriai banko bus vertinami palankiau, o „Swedbank“ grupės iškeltus tvarumo reikalavimus atitinkantys sandoriai jau dabar patenka į žaliųjų obligacijų programą, kurios apimtys Lietuvoje siekia daugiau nei 332 mln. eurų.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.