„Swedbank“ pristato naują atsiskaitymo būdą „Google Pay“

„Swedbank“ pristato naują atsiskaitymo būdą „Google Pay“

2020-11-17

Augant bekontakčių mokėjimų paklausai, „Swedbank“ savo klientams Baltijos šalyse pristato „Google Pay“ sprendimą, skirtą bekontakčiams atsiskaitymams naudojantis išmaniaisiais telefonais su „Android“ programine įranga. Tai bus dar vienas saugus ir paprastas būdas atsiskaityti už pirkinius ir paslaugas nenaudojant grynųjų pinigų. 
 
Naujasis atsiskaitymo būdas leis „Swedbank“ klientams, turintiems „Android“ išmaniuosius telefonus, susieti savo „Mastercard“ kortelę su „Google Pay“ ir naudotis juo atsiskaitant internete, bekontakčiu būdu fizinėse parduotuvėse ar išmaniosiomis programėlėmis. 

„Swedbank“ Klientų aptarnavimo tarnybos vadovė Jūratė Gumuliauskienė pastebi, kad „Google Pay“ yra vienas populiariausių bekontakčių atsiskaitymo būdų pasaulyje. Prognozuojama, kad šiais metais juo naudosis 100 mln. žmonių. 

„Pastebime aiškią tendenciją, kad gyventojai naudoja vis mažiau grynųjų pinigų ir dažniau renkasi atsiskaityti bekontaktėmis kortelėmis arba išmaniaisiais įrenginiais. Atsiskaitymo būdų sąrašą papildžius „Google Pay“, mūsų klientai turės dar daugiau galimybių saugiai ir patogiai naudotis kasdienės bankininkystės paslaugomis“, – sako J. Gumuliauskienė. 

„Swedbank“ duomenimis, 2020 m. buvo fiksuotas spartus bekontakčių atsiskaitymų kortelėmis ir išmaniaisiais įrenginiais augimas. Šių metų rugsėjo mėnesį 2 iš 3 atsiskaitymų mokėjimo kortele šalies prekybos ir paslaugų vietose buvo bekontakčiai, o kas 9 mokėjimas buvo atliktas naudojant išmaniuosius telefonus ar laikrodžius. 

Tuo metu klientų, atsiskaitymams naudojančių išmaniuosius įrenginius, skaičius šių metų rugsėjo mėnesį pasiekė 80 tūkst. ir buvo dvigubai didesnis nei šių metų pradžioje. 

Be to, „Swedbank“ duomenimis, rugsėjo mėnesį buvo atlikta daugiau nei 1,5 mln. bekontakčių atsiskaitymų operacijų naudojant išmaniuosius įrenginius, kuomet metų pradžioje tokių operacijų skaičius siekė 0,6 mln.

„Mūsų banko klientai, atsiskaitantys išmaniaisiais įrenginiais bekontakčiu būdu, atlieka vidutiniškai 19 tokių operacijų per mėnesį. Pastaraisiais metais stebėjome nuoseklų šių paslaugų augimą, o dėl pandemijos situacijos ir saugantis koronaviruso rizikų jų poreikis dar labiau išaugo“, – sako J. Gumuliauskienė. 

„Google Pay“ atsiskaitymo būdas bus pasiekiamas išmaniuosiuose telefonuose per „Swedbank“ programėlę. Atskira „Google Pay“ programėlė Lietuvoje kol kas nebus pasiekiama.

Šiemet „Swedbank“ jau pristatė taupymo įrankį „E. taupyklė“ ir mokėjimo pavedimus pagal telefono numerį bei galimybę prisijungti prie interneto banko naudojantis biometriniais duomenimis.

Kaip pradėti naudoti „Google Pay“, rasite čia: www.swedbank.lt/googlepay  

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.