„Swedbank“ prisijungė prie momentinių mokėjimų sistemos: pavedimai į kitus bankus atliekami akimirksniu

„Swedbank“ prisijungė prie momentinių mokėjimų sistemos: pavedimai į kitus bankus atliekami akimirksniu

„Swedbank“ klientai jau gali atlikti momentinius mokėjimus naudodamiesi išmaniosios programėlės bandomąja versija „Swedbank 2019“. Tai reiškia, kad siunčiami pinigai per kelias akimirkas pasieks sąskaitas, esančias kituose bankuose ar finansų įstaigose. Svarbi sąlyga momentiniam mokėjimui atlikti − gavėjo bankas privalo priimti tokio tipo pavedimus.

„Prisijungę prie momentinių mokėjimų sistemos, galėsime pasiūlyti dar sklandžiau ir sparčiau veikiančias elektroninių mokėjimų paslaugas. Didžioji dalis „Swedbank“ klientų jau iki šiol galėjo naudotis mokėjimais, kurie įvykdomi nedelsiant – apie 85 proc. visų pavedimų yra atliekami banko viduje. Nuo šiol klientai nebejaus skirtumo pervesdami ar gaudami pinigus ir iš kitų bankų, palaikančių momentinių mokėjimų sistemą, nes pinigai jų gavėjus pasieks per maksimaliai trumpą laiką“, – sako „Swedbank“ klientų aptarnavimo tarnybos vadovė Jūratė Gumuliauskienė.

Pasak J. Gumuliauskienės, bankas, siekdamas išlaikyti lyderio pozicijas skaitmeninių paslaugų srityje, daug dėmesio skiria savo elektroninių kanalų vystymui bei nuolatos plečia išmaniosios banko programėlės ir interneto banko funkcionalumą. Galimybė siųsti momentinius mokėjimus pirmiausiai sudaryta privatiems klientams, kurie naudojasi nauja bandomąja banko programėle „Swedbank 2019“.

Momentiniai mokėjimai iš pradžių veiks šalies viduje, ir norint atlikti tokio tipo mokėjimą jokių papildomų veiksmų nereikės – viskas vyks taip pat, kaip ir atliekant paprastą pavedimą. Pinigai gavėjo sąskaitą pasieks nepriklausomai nuo to, kurią savaitės dieną ar kokiu paros metu bus atliktas pavedimas. Planuojama, kad ateityje momentinių mokėjimų funkcija atsiras ir „Swedbank“ interneto banke.

Į „Swedbank“ klientų sąskaitas momentiniai mokėjimai priimami jau nuo šių metų spalio pradžios iš SEPA sistemoje esančių ir momentinius mokėjimus inicijuojančių bankų, o dabar atsirado galimybė ir juos siųsti. Momentinius mokėjimus Lietuvoje šiuo metu taip pat priima bankas SEB ir „Paysera“.

Momentinių mokėjimų sistema yra Europos mokėjimų realiuoju laiku platforma. Ši sistema suteikia galimybę pervesti pinigus iš vieno banko sąskaitos į kito banko sąskaitą per kelias sekundes bet kurią dieną ir bet kuriuo paros metu.

Šių metų rugsėjį pristatytą bandomąją išmaniosios banko programėlės versiją „Swedbank 2019“ jau yra parsisiuntę daugiau kaip 25 tūkst. banko klientų Lietuvoje. Telefonų su „Android“ operacine sistema naudotojai aktyviai naudojasi bekontakčių atsiskaitymų telefone funkcija. Nuo šiol jie gali naudotis ir momentinių mokėjimų funkcija.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.