Didžiausią apetitą finansavimui demonstruoja smulkios šalies įmonės

Didžiausią apetitą finansavimui demonstruoja smulkios šalies įmonės

Per pirmąjį 2018 m. pusmetį „Swedbank“ šalies įmonėms suteikto finansavimo vertė siekė 543 mln. eurų. Palyginus su atitinkamu laikotarpiu praėjusiais metais, verslo finansavimo apimtys išaugo daugiau kaip 10 procentų. Labiausiai palyginamuoju laikotarpiu išaugo smulkių įmonių finansavimas.

„Per pastaruosius kelerius metus sėkmingai veiklos apimtį ir pardavimus didinusios įmonės yra pasiekusios savo gamybinių pajėgumų piką, todėl norėdamos augti toliau jos turėtų investuoti į plėtrą. Be to, intensyvėjanti konkurencinė aplinka, augantis ir toliau augsiantis darbo užmokestis skatina investuoti į naujų technologijų diegimą, kurios leistų padidinti produktyvumą ir kelti Lietuvoje gaminamų produktų konkurencingumą užsienio rinkose“, – sako „Swedbank“ Lietuvoje verslo klientų tarnybos vadovas Antanas Sagatauskas.

Pasak A. Sagatausko, mažesnės įmonės, kurių veikla yra orientuota į vietos rinką, taip pat išnaudoja palankią ekonomikos situaciją šalyje ir augant gyventojų perkamajai galiai investuoja į savo paslaugų plėtrą, naujų produktų ir paslaugų kūrimą. „Swedbank“ duomenys rodo, dėl finansavimo į banką dažniausiai kreipėsi įmonės, veikiančios paslaugų, didmeninės prekybos ir gamybos srityse.

Per pirmąjį šių metų pusmetį, palyginti su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, „Swedbank“ smulkioms ir vidutinėms įmonėms suteikė 14 proc. daugiau paskolų. Vidutinė banko šioms įmonėms suteiktos paskolos suma sudarė apie 61 tūkst. eurų.

Tuo metu stambių įmonių finansavimo apimtys palyginamuoju laikotarpiu išaugo 13 proc. Per pirmąjį pusmetį „Swedbank“ sudarė daugiau kaip 500 naujų sutarčių dėl finansavimo, o vidutinė didelėms įmonėms suteikto finansavimo, įskaitant lizingą, suma siekė apie 700 tūkst. eurų. Skaičiuojant tik suteiktas paskolas didelėms įmonėms, vidutinė finansavimo vertė siekė 8,8 mln. eurų.

„Didžiosios šalies įmonės yra sukaupusios pakankamai laisvų lėšų savo sąskaitose, kurių neretai užtenka nedidelėms investicijoms. Skolintomis lėšomis joms dažnai reikia padengti tik nedidelę suplanuotos investicijos dalį. Todėl šalies įmonių įsiskolinimo rodiklis yra palyginti nedidelis – jis yra pastebimai mažesnis negu prieš dešimtmetį“, − pastebi „Swedbank“ verslo klientų tarnybos vadovas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.