„Swedbank“ su tarptautiniais partneriais atvers naujas galimybes startuoliams Lietuvoje

„Swedbank“ su tarptautiniais partneriais atvers naujas galimybes startuoliams Lietuvoje

Šiandien „Swedbank“ ir „Barclays“ operacijų centras Lietuvoje užbaigė sandorį dėl finansinių technologijų centro „Rise Vilnius“, kuris nuo šiol veiks nauju pavadinimu  – „Rockit“. Šis centras ir toliau skatins „fintech“ bei kitų technologinių inovacijų kūrimą ir prisidės prie šalies tikslo būti svarbiu regioniniu finansinių technologijų centru Europoje. Siekti jo padės šiandien „Swedbank“ paskelbti nauji bendradarbiavimo susitarimai su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku ir akseleratoriumi „Startup Wise Guys“, kuris bendradarbiauja su „Google Developers Launchpad“.

„Finansinių technologijų industrija įgauna greitį, o su nauju prekės ženklu, bendradarbiavimo susitarimais ir mūsų pačių indėliu norime sukurti dar geresnes sąlygas Lietuvos startuoliams kurti inovacijas, augti bei iš Lietuvos plėstis į kitas rinkas. Norime, kad „Rockit“ padėtų Vilniui ir Lietuvai skambėti finansinių technologijų pasaulyje“, – sako „Swedbank“ Lietuvoje valdybos pirmininkė Dovilė Grigienė. 
Ankstyvosios stadijos parama startuoliams iš EBRD

„Swedbank“ pasirašytas susitarimas su Europos rekonstrukcijos ir plėtros banku (EBRD) numato, kad ši institucija teiks finansavimą perspektyviems ankstyvos stadijos startuoliams ir leis naudotis išskirtiniu patarėjų tinklu. EBRD taip pat teiks paramą „Rockit“ veiklos plėtrai ir iniciatyvoms.

„Vienas iš svarbiausių EBRD prioritetų Lietuvoje ir visame Baltijos regione – didinti ekonomikos konkurencingumą, sutelkiant dėmesį į investicijas į pažangias technologijas. Finansinės technologijos yra vienas iš sektorių, galinčių paskatinti pažangą ir prisidėti prie rinkos augimo. Tikimės, kad bendradarbiavimas su „Swedbank“ padės kurti aplinką, skatinančią verslą kurti naujoves“, – sako EBRD vadovas Baltijos šalyse Matti Hyyrynen.

EBRD svarstys ir galimybes skirti stipendijas ar kito tipo paramą (pavyzdžiui, mentorystės programas) „Rockit“ centre inovacijas kuriantiems startuoliams.

„Džiaugiamės, kad dirbdami su partneriais galėsime kurti ryšius tarp startuolių ir klientų visame regione, kuriame vykdome veiklą. Kadangi vienas iš pagrindinių „Rockit“ tikslų yra tapti regioniniu finansinių technologijų centru, mes išnaudosime savo stiprybes, pritraukiant į jį komandas ir idėjas iš mūsų veiklos regiono“,  – sako EBRD direktoriaus pavaduotojas Valdas Vitkauskas.

EBRD investuoja ir skatina pokyčius įvairiose šalyse jau beveik 30 metų. Nuo 1991 metų Lietuvoje EBRD investavo 877 mln. eurų į 90 projektų. Prioritetas skiriamas projektams, kurie stiprina šalies konkurencingumą pasaulyje, pasitelkiant pažangias technologijas, taip pat skatina kapitalo rinkų plėtrą ir „žaliąją“ ekonomiką.

Akseleratoriaus programa iš „Startup Wise Guys“

„Swedbank“ ir „Rockit“ taip pat bendradarbiaus su pirmaujančiu verslas-verslui (B2B) akseleratoriumi Europoje „Startup Wise Guys“. Partneriai kartu plėtos finansinių technologijų akseleratoriaus programą „Wise Guys Fintech 3 Accelerator“, kuri skatina „fintech“ sprendimų plėtrą, o programos dalyviams suteikia pradinį kapitalą, darbo vietas ir teikia patarimus dėl veiklos plėtros.

„Finansinės technologijos šiandien yra tarp trijų populiariausių rizikos kapitalo fondų investicinių krypčių Europoje, o atviroji bankininkystė ES sukuria naujas galimybes startuolių ir finansinių institucijų bendradarbiavimui. Lietuva dėl turimų paramos mechanizmų, tokių kaip specializuoto banko licencijos, startuolių viza ir reguliavimo ypatumų, yra itin patraukli vieta užsienio startuoliams augti. Su „Swedbank“ jau vykdėme dvi „fintech“ akseleravimo programas, todėl nekantraujame bendradarbiauti Lietuvoje ir suteikti „Wise Guys“ energijos nuostabiai „Rockit“ bendruomenei. Beje, mes jau laukiame suinteresuotų startuolių, kurie norėtų dalyvauti programoje, prasidėsiančioje spalio mėnesį“, – sako „Startup Wise Guys“ vadovas Cristobal Alonso.

„Wise Guys Fintech 3 Accelerator“ akseleratoriaus programa siūlo intensyvią mentorystę. Atrinkti startuoliai priklausomai nuo jų vystymosi etapo taip pat gali gauti 30-50 tūkst. eurų vertės investiciją ir pretenduoti į tolimesnį finansavimo pritraukimą. Akseleratoriaus mentoriai specializuojasi finansinių paslaugų srityje, o programos turinys skirtas padėti išgryninti verslo idėją ir ją patikrinti, vykdyti verslo plėtrą, pardavimus ir pritraukti finansavimą.

Kadangi „Wise Guys“ bendradarbiauja su „Google“, programos dalyviai taip pat įgis galimybę naudotis „Google Developers Launchpad“ privalumais – pasaulinio lygio mentoriais, kontaktų tinklu, technologiniais įrankiais, „Google Cloud“ ir „Google Firebase“ kreditais. Kai kurios iš akseleratoriaus suplanuotų dirbtuvių ir sesijų bus atviros ir platesniam startuolių ratui.

Su atrinktais startuoliais „Swedbank“ potencialiai galėtų bendradarbiauti, integruodamas jų sprendimus į banko skaitmeninius kanalus arba per atviros bankininkystės iniciatyvą, sukurdamas API bei suteikdamas prieigą prie beveik 8 mln. banko klientų keturiose šalyse. Be to „Swedbank“ pasitelks savo vidinių profesionalų ir mentorių verslo, finansų valdymo, teisės, atitikties, rinkodaros ir pardavimų bei kitose srityse, tinklą, konsultuodami startuolius.

Naujas pavadinimas

Oficialaus renginio metu šiandien buvo pristatytas naujas „Rise Vilnius“ centro pavadinimas – „Rockit“. Jis kilęs iš gerai žinomos frazės anglų kalboje „rock it!“, reiškiančios „puikiai pasirodyk, pavaryk!“.

„Naujas prekės ženklas žymi ambicingus tikslus, kurių siekia „Rockit“. Šis centras jau yra vertinamas kaip „fintech“ inovacijų lopšys Lietuvoje, tačiau neabejoju, kad tai – tik pradžia. Naujasis prekės ženklas simbolizuoja įkvėpimą ir galimybes, kurias „Rockit“ teikia ne tik bendradarbystės erdvės nariams, bet ir visai šalies startuolių ekosistemai. Prekės ženklas yra kūrybingas, ryškus ir drąsus, visai kaip startuoliai, keičiantys nusistovėjusias rinkos taisykles“, – sako „Rockit“ vadovė Šarūnė Smalakytė.

„Rockit“ centras, esantis Gynėjų gatvėje, šiuo metu jungia 64 narius, jame įsikūrę 34 startuoliai. Čia siūlomos ne tik darbo vietos „fintech“ kūrėjams, bet ir vyksta daug startuoliams skirtų renginių, mentorystės sesijų, kitų iniciatyvų.

„Rockit“ pirmtaką „Rise Vilnius“ 2016 metais įkūrė „Barclays“ operacijų centras Lietuvoje (BOCL). Besitraukdamas iš Lietuvos rinkos, BOCL nusprendė „Rise Vilnius“ parduoti. „Swedbank“, kuris siekia reikšmingiau prisidėti prie startuolių augimo bei yra vienas didžiausių finansų rinkos žaidėjų Baltijos regione ir Švedijoje, įsigijo „Rise Vilnius“, užtikrindamas sėkmingos iniciatyvos tęstinumą. Susitarimas buvo užbaigtas šiandieną, liepos 1-ąją, o centro prekės ženklo keitimas buvo viena iš susitarimo sąlygų.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.