Nauji mūsų automobiliai: 1 iš 5 – draugiškas aplinkai

2021-04-01

Rinkdamiesi naują automobilį vis daugiau dėmesio skiriame ekologiškoms transporto priemonėms. Praėjusiais metais Lietuvoje hibridiniai automobiliai sudarė 21 proc. visų šalyje registruotų visiškai naujų transporto priemonių, kai ES šalyse ši dalis siekė apie 12 proc. „Swedbank“ duomenimis, įsigydami automobilius lizingu, elektra varomus ar hibridinius automobilius rinkomės gerokai dažniau už Baltijos šalių kaimynus latvius ir estus.

  • Apie naujo automobilio įsigyjimą svarstantys gyventojai vis dažniau išsirenka modelius su hibridine sistema – tokie automobiliai išsiskiria mažesnėmis anglies dvideginio dujų emisijomis bei ilgainiui padeda sumažinti išlaidas degalams ir eksploatacijai. 
  • Lietuvoje įregistruotų hibridinių automobilių skaičius per 2020 m., palyginti su ankstesniais metais, išaugo apie 2,5 karto ir siekė daugiau kaip 8 tūkst. vienetų. 
  • Automobilį lizingo būdu įsigyjantys lietuviai gerokai dažniau nei kaimynai latviai ar estai buvo linkę rinktis aplinkai draugiškas lengvąsias transporto priemones. 2020 m. finansavimas ekologiškiems automobiliams įsigyti sudarė beveik 9 proc. visų „Swedbank“ lizingo sutarčių. Latvijoje ir Estijoje lizingu įsigyjamų aplinkai draugiškų automobilių dalis sudarė, atitinkamai, 4 proc. ir 5 proc. visų lizingo sutarčių.
  • „Regitros“ duomenimis, pernai elektra varomi automobiliai sudarė apie 1 proc. visų Lietuvoje parduotų automobilių, tuo metu ES vidurkis siekė 10,5 procento. Iš viso Lietuvoje per praėjusius metus įregistruota daugiau nei 450 naujų elektromobilių. 
žalieji auto

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.