10 saugumo patarimų vairuotojams sudėtingomis žiemos eismo sąlygomis

2021-12-30

Pūga, snygis, o ypač lijundra – tie žiemos palydovai, dėl kurių net ir patyrę vairuotojai atsiduria pavojingose situacijose kelyje. Kaip rodo šiųmečiai „Swedbank“ Kasko draudimo duomenys, spalio–gruodžio mėnesiais pagalbos kelyje poreikis išaugo 7 proc., palyginti su liepos–rugsėjo mėnesių laikotarpiu. Pateikiame 10 patarimų, kaip sumažinti tikimybę patirti žalą esant pačiai pavojingiausiai meteorologinei situacijai kelyje – lijundrai.

  1. Įsitikinkite, kad turite galiojantį automobilio draudimo polisą. Naudinga turėti ir Kasko draudimą, mat privalomasis draudimas padengia žalą sveikatai, automobiliui ir jame buvusiam turtui, padarytą kitiems asmenims eismo įvykio metu. Tačiau verta apsisaugoti ir nuo papildomų išlaidų, kurių gali tekti patirti remontuojant nuosavą transporto priemonę.
  2. Venkite staigaus įsibėgėjimo ir staigaus stabdymo: dėl to automobilis gali slysti, jūs galite prarasti jo kontrolę.
  3. Saugus atstumas tarp automobilių taip pat sumažina susidūrimo riziką. Slidžiame kelyje, stabdymas variklio pagalba gali būti saugesnis nei naudojantis stabdžiais, tačiau tam svarbu užsitikrinti kuo didesnį atstumą tarp automobilių.
  4. Išsiruošdami į kelionę turėkite mintyje, kad spūstyse užtruksite ilgiau nei įprasta. Kad nereikėtų skubėti ir kelti didesnio pavojaus sau bei aplinkiniams, išvykimo laiką susiplanuokite anksčiau.
  5. Nelenkite specialiosios technikos, kelyje barstančios smėlį ir druską. Ji užtikrina saugesnes eismo sąlygas, o ją lenkti yra kur kas pavojingiau nei kantriai ir ramiai tinkamu atstumu važiuoti iš paskos.
  6. Naudokite tik reikalavimus atitinkančias žiemą važiuoti skirtas padangas. Lietuvoje žiemą važiuoti skirtas padangas privaloma naudoti nuo lapkričio 10 d. Jei prieš žiemą padangų nepatikrinote, patikrinkite jas dabar ir įsitikinkite, kad jų protektoriaus gylis yra pakankamas, padangos neturi jokių defektų.
  7. Tinkamos padangos prideda saugumo važiuojant slidžiu keliu, tačiau reikėtų neprarasti budrumo. Net ir turint geriausiai žiemai pritaikytą techniką, neapdairumas ar lenkimas gali tapti avarijos priežastimi.
  8. Įsitikinkite, kad automobilyje – pakankamai stiklų plovimo skysčio, nepamirškite įjungti galinio stiklo šildymo. Esant lijundrai, lietus gali akimirksniu užšalti ant stiklo, taip pablogindamas matomumą.
  9. Naudinga gerai pasiruošti sudėtingoms oro sąlygoms. Įsitikinkite, kad automobilyje turite įrankių, padedančių jį parengti saugiam važiavimui: sniego šepetį, ledo grandiklį ir nedidelį kastuvą. Dėvėkite kepurę ir šiltas pirštines, kad šaltyje galėtumėte tinkamai nuvalyti automobilį.
  10. Galiausiai, jei nėra būtinybės kažkur vykti nuosavu automobiliu, likite namuose. Lijundra ir vairavimas – pats blogiausias derinys. Jei kada bandėte vaikščioti ledo čiuožyklos aikštele, puikiai žinote, kaip sunku išvengti slystelėjimo. Lygiai taip pat ir vairuojant automobilį per lijundrą, mat tuomet gatvės tampa tikrų tikriausiomis ledo čiuožyklomis.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.