Automobilis lizingu: perkame brangesnius, lenkiame kaimynus

2021-06-11

Vidutinė lizingo suma lengvojo automobilio įsigijimui pirmąjį šių metų ketvirtį iš visų Baltijos šalių sparčiausiai augo ir buvo didžiausia Lietuvoje. Lietuviai lizingo būdu pirkdami automobilį vidutiniškai skolinosi 18,8 tūkst. eurų arba 10 proc. daugiau, lyginant su pirmuoju praėjusių metų ketvirčiu. 

  • Estijos ir Latvijos gyventojai automobilio įsigijimui lizingo būdu skolinosi, atitinkamai, 17,2 tūkst. (+5 proc.) ir 16,8 tūkst. (+3 proc.) eurų. 
  • Lietuvoje pirmąjį šių metų ketvirtį gyventojai lizingo būdu naudotų automobilių įsigijo 29 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai metais. Estijoje ir Latvijoje šis augimas siekė, atitinkamai, 24 proc. ir 6 proc. 
  • Lietuvoje visiškai nauji (iki 1 m. amžiaus) buvo 7 iš 10 lizingu įsigyti automobiliai, Latvijoje ir Estijoje − 6 iš 10 automobilių.
  • Automobilių gamintojų kategorijoje pirmaujančių pozicijų, pagal parduotus naujus automobilius, visose trijose Baltijos šalyse neužleidžia „Toyota“, antroje vietoje „Škoda“. Naudotų automobilių klasėje dominuoja vokiečių gamintojai „Volkswagen“ ir „BMW“, tačiau taip pat populiarūs ir „Toyota“, „Škoda“, „Volvo“ gamintojų modeliai. 
  • Rinkdamiesi naują automobilį, gyventojai jau kelerius metus savo simpatijas atiduoda krosoveriams, ir ši tendencija atsikartoja visose Baltijos šalyse. Lietuvoje šios klasės automobiliai sudaro apie pusę visų lizingu įsigyjamų automobilių ir smarkiai lenkia kitas automobilių klases.
automobilis lizingu
Parengta remiantis „Swedbank“ duomenimis bei „Swedbank“ Vartojimo paskolų ir automobilių finansavimo departamento direktoriaus Tomo Puliko įžvalgomis.
 
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.