2021 m. liepos mėnesio finansų rinkų apžvalga

2021-08-11

Liepą paaiškėjo, kad dėl naujosios COVID-19 viruso atmainos visame pasaulyje kyla nauja pandemijos banga. Dėl šių priežasčių didžiausias augimas matomas tose rinkose, kurioms COVID-19 pandemijos situacija yra palanki: įspūdingai atsigavo technologijų bendrovių akcijos, obligacijų rinkos ir aukso kaina.

Šiais metais geriausius rezultatus rodžiusios Kinijos akcijos greitai smuko iki prasčiausius rezultatus demonstruojančių rinkų dėl Kinijos reguliuotojų spaudimo didžiosioms Kinijos technologijų kompanijoms ir gandų apie JAV apribojimus Kinijos investicijoms. 

Kinijos didžiosios technologijų bendrovės buvo vienintelės visame pasaulyje, metusios iššūkį JAV didžiųjų technologijų bendrovių dominavimui, tačiau šiuo metu tai kelia abejonių, kaip ir tolesnis Kinijos vietinių akcijų įtraukimas į MSCI indeksus ir milijardai su tuo susijusių naujų investicijų iš Vakarų.

Liepa buvo geriausias šių metų mėnuo obligacijoms, ypač obligacijų rinkai eurais, nes nauja COVID-19 banga pristabdė ekonomikos atsigavimo viltis, o ECB aiškiai pasakė, kad paramos priemonės turi išlikti labai ilgai. Daugelis investuotojų tikėjosi, kad palūkanų normų atsigavimas tęsis, tačiau jos grįžo į rekordiškai žemą lygį. 

Daugiau informacijos apie padėtį finansų rinkose liepos mėnesį prisegtuke žemiau, o visas rinkų apžvalgas galite rasti čia.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.