„Swedbank“ organizacijos stiprybė yra žmonės. Patyrę ir dar tik pradedantys karjeros kelią, įmonės naujokai ar jau solidų stažą čia turintys kolegos, linksmi, rimti – įvairūs! Norime iš arčiau papasakoti skirtingų kolegų patirtis, pasidalinti jų istorijomis ir dar geriau vieni kitus pažinti. Ar žinojot, kad „Swedbank“ dirba daugiau kaip 10 užsieniečių kolegų? Šį kartą kalbamės su Krzysztof Adamus iš Lenkijos.
Vardas, pavardė: Krzysztof „Chris“ Adamus
Pareigos: Rizikos kontrolės vadovas. Esu atsakingas už rizikos struktūrą (politikos, gairės ir kt.), rizikos kontrolę (rizikos stebėsenos įrankių kūrimas ir palaikymas) ir rizikos ataskaitų teikimą „Swedbank P&C Insurance“.
Gimtoji šalis: Nors esu lenkas, tačiau jaučiuosi esantis iš Heseno (Frankfurto prie Maino). Man patinka Heseno kultūra, maistas ir Frankfurto „Eintracht“. 😊
Dabar jau bus beveik metai.
Pamačiau darbo skelbimą ir tai buvo būtent tokia pozicija, kokios iš tiesų norėjau. O tada viskas vyko greitai. Tai buvo vienas geriausių mano sprendimų dėl darbo ir gyvenamosios vietos. Vilnius – labai gražus miestas.
Manau, kad bet kurios organizacijos sėkmės raktas yra žmonės – kai jie yra gera ir tvirta komanda. Žmonės, su kuriais dirbu, sudaro puikią komandą. Šioje komandoje yra gera chemija ir geras balansas tarp techninių ir verslo dalykų išmanymo.
Lietuva yra labai maža, o kartu ir „didelė“ šalis. Man patinka, kad ketvirtadalis šalies gyventojų gyvena Vilniuje arba jo apylinkėse. Vilnius yra vienas gražiausių miestų, kokius man yra tekę matyti. Čia daugybė gražių vietų – man patinka architektūra. Yra gerų restoranų – man patinka geras maistas, barų – o man patinka geri kokteiliai! (šypsosi) Taip pat yra vietų, kur galima nueiti su draugais – Kačių kavinė yra nereali! Užmiestyje galima pasivaikščioti nuostabioje gamtoje, čia labai gražūs miškai ir ežerai. Tačiau, žinoma, oras galėtų būti geresnis. (šypsosi)
Man patinka groti gitara ir kurti dainas. Taip pat mėgstu tiesiog vaikštinėti po miestą ir grožėtis architektūra. Didžiausia tikimybė, kad susitiksime upės krantinėje arba miesto centre.
Kaip minėjau, jaučiuosi kilęs iš Heseno. O Hesenas – tai geras maistas, gera atmosfera ir susitikimai su draugais. Iš gėrimų rekomenduočiau paragauti tradicinio obuolių vyno – tai ne tas pats, kas sidras. Taip pat rekomenduoju paragauti keptų kiaulienos arba jautienos dešrelių su troškintais kopūstais ir tradicinio Heseno kepsnio su vietinių žolelių padažu. Hesene vyksta daug švenčių ir visos jos švenčiamos susitinkant su draugais ir mėgaujantis maistu. Tai Vyno festivalis, Oktoberfestas ir Kalėdų mugė su šimtais prekybos namelių. Vilniuje man to trūksta.
Vokietija yra didelė šalis, joje daug įvairių regioninių tradicijų. Heseno regionas yra didesnis už Lietuvą, bet tai viena mažiausių Vokietijos žemių. Lietuvoje nėra daug švenčių, kurios vyktų lauke, nėra vietinių dialektų ir oras galėtų būti kiek malonesnis.
„Nežinau“. Mane taip pat žavi nuostabus lietuviškų vardų skambesys, pavyzdžiui, Miglė, Rytas, Mantas.
Lietuvių virtuvė panaši į lenkišką, tačiau mano mėgstamiausias lietuviškas patiekalas, be abejonės, yra šaltibarščiai. Labai džiaugiuosi, kad Lietuva yra pirmoji šalis, be Heseno, iš visų mano aplankytų kraštų, kur galima nusipirkti obuolių vyno („Bembel“) ir įvairiausių rūšių dešrelių. Nemėgstu jokių valgių, kurie gaminami su kepenėlėmis. Kartą per klaidą tokį užsisakiau. Tikrai nesusižavėjau!
Siūlau pasigaminti žaliąjį Frankfurto padažą. Receptą rasite čia.
Domina karjeros galimybės „Swedbank“? Kviečiame susipažinti su šiuo metu atviromis pozicijomis: swedbank.lt/karjera