Ar vaikams reikia išmanyti finansus, kaip elgtis su kišenpinigiais ir koks geriausias būdas sutaupyti svajonėms? Į šiuos ir daugelį kitų nevaikiškai svarbių klausimų atsako nauja lietuvių autorių knyga „Pinigai ir kiti Gilučių šeimos reikalai“. Debiutinis rašytojo Simono Urbono bei „Swedbank“ Finansų instituto vadovės Jūratės Cvilikienės kūrinys jau pasiekė beveik 500 Lietuvos mokyklų bibliotekų ir šią savaitę pasirodys šalies knygynuose. Elektroninę knygos versiją visi norintys gali atsisiųsti nemokamai.
Nepaisant pastaraisiais metais fiksuoto progreso, Lietuvos moksleivių finansinis raštingumas vis dar nesiekia EBPO vidurkio. Šios organizacijos ekspertai, psichologai ir edukologai rekomenduoja vaikų finansinį švietimą pradėti kuo ankstesniame amžiuje, kaip tai daro geriausius paauglių finansinio raštingumo rezultatus pasiekiančios valstybės.
Remiantis Lietuvos laisvosios rinkos instituto 2019 m. atlikto tyrimo rezultatais, Lietuvos ekonomikos mokytojai nurodė, kad šalies moksleiviams trūksta pagrindinių ekonominių žinių, o patiems mokytojams – tinkamų priemonių moksleivių finansinio raštingumo kėlimui.
Tyrimas taip pat atskleidė, kad daugiau nei 40 proc. ekonomikos mokytojų mano, kad finansinio raštingumo reikia pradėti mokyti jau ikimokyklinėse mokymo įstaigose ir pradinėse mokyklose.
„Vienas iš dažniausių pastebėjimų, kurį girdime vykdydami edukacines veiklas Lietuvos mokyklose − mokytojams trūksta priemonių, kurios padėtų vaikams vaizdžiai perteikti svarbiausius finansų valdymo principus. Naujai išleista knyga leis mokytojams ir tėvams paprastai ir aiškiai kalbėtis su vaikais apie jų kišenpinigius, taupymą ir atlygį už padarytus darbus”, – sako „Swedbank“ Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė.
Knygos bendraautorius, tinklaraštininkas ir „Swedbank“ Finansų laboratorijos edukacijos partneris Simonas Urbonas sako, kad knygoje aprašytos istorijos daugeliui tėvų tikrai bus pažįstamos.
„Pats esu trijų vaikų tėtis, todėl įkvėpimo toli ieškoti nereikėjo. Nuo kelionės į parduotuvę iki taupymo svajonėms – viską, kuo gyvena Gilučiai, galima patirti ir išmoktas pamokas pritaikyti kiekvienoje šeimoje“, – sako vienas iš knygos autorių S. Urbonas.
Laikantis tvarumo principų ir tausojant gamtą, „Pinigai ir kiti Gilučių šeimos reikalai“ yra atspausdinta ant 100 proc. perdirbto popieriaus. Pirkėjus knyga pasieks pirmąją rugsėjo savaitę, kai ji pasirodys prekyboje šalies knygynuose bei didžiuosiuose prekybos centruose.
Naujai išleistą knygą „Swedbank“ Finansų institutas rugpjūčio pabaigoje padovanojo beveik 500 Lietuvos mokyklų bibliotekų. Elektroninę knygos versiją visi norintys gali nemokamai skaityti ir atsisiųsti interneto svetainėje www.finansulaboratorija.lt.