„Swedbank“ didina finansavimą aukštą tvarumo sertifikatą gavusiam „Cyber City“ biurų kompleksui

2024-07-29

„Swedbank“ iki 54,7 mln. eurų padidino ir 5 metų laikotarpiui pratęsė finansavimą, suteiktą bendrovei „Sparta“, vystančiai technologijų bendruomenei skirtą miestelį „Cyber City“ Vilniaus Naujamiesčio rajone. Buvusio „Spartos“ fabriko teritorijoje esantis biurų kompleksas atitinka aukščiausius energinio efektyvumo ir tvarumo standartus, kuriuos patvirtina šiam biurų kompleksui birželio pabaigoje suteiktas „BREEAM New Construction Excellent“ sertifikatas.

„Šis projektas reikšmingai prisideda prie gyvybingos technologijų sektoriaus ekosistemos Vilniuje kūrimo. Miestelyje jau įsikūrė daugiau kaip 3.000 verslo akceleratoriaus „Tesonet“ grupės darbuotojų bei, pastačius ketvirtąjį pastatą, planuojama tolesnė plėtra. Projektui suteiktas aukštas tvarumo sertifikatas patvirtina, kad plėtotojas daug dėmesio skyrė siekdamas sukurti aplinkai bei čia dirbantiems žmonėms draugišką miestelį. Tikime, kad čia esanti ekosistema bei palankios darbo sąlygos išugdys dar ne vieną pasaulinio garso technologijų srities lyderį“, – sako Ignas Mačeika, „Swedbank“ Lietuvoje valdybos narys, Verslo klientų tarnybos vadovas. 

Remiantis su bendrove „Sparta“ sudarytu susitarimu dėl finansavimo, „Swedbank“ pratęsia anksčiau suteiktą 42,4 mln. eurų dydžio paskolą penkeriems metams ir papildomai suteikia 11,3 mln. eurų. Lėšos bus skirtos įvairiems baigiamiesiems statybos darbams ir finansiniams įsipareigojimams refinansuoti.

Birželio pabaigoje „Cyber City“ pastatų kompleksui suteiktas visame pasaulyje pripažįstamo tvarių pastatų standarto BREEAM sertifikatas „New Construction Excellent“. Jis žymi, kad šio komplekso pastatai visuose projekto įgyvendinimo etapuose buvo vystomi taip, kad atitiktų itin aukštus reikalavimus įvairiose vertinimo kategorijose.

Pavyzdžiui, aukšti įvertinimai skirti „Energijos“ bei „Sveikatos ir gerovės“ kategorijose, kurios turi didelę reikšmę viso pastato tvarumui. Šie įvertinimai rodo, kad pastatų komplekse taupiai naudojama energija ir kiti resursai, o pasitelkus išmaniuosius erdvių ir inžinerinių sistemų valdymo sprendimus užtikrinamos komfortiškos sąlygos čia dirbantiems žmonėms, įskaitant apšvietimo ir kitus vizualinius, akustikos, temperatūros palaikymo ar švaraus oro tiekimo aspektus.

„Džiaugiamės pasiekę itin aukštą BREEAM standarto lygį ir vertiname tai kaip visapusiškai naudingą investiciją. Telkdami dėmesį į tvarumo reikalavimus tiek projektavimo, tiek statybos etapuose šiandien galime pasiūlyti didesnę vertę ir projekto investuotojams, ir nuomininkams, kurių darbuotojai dirba komfortiškose, produktyvumą skatinančiose sąlygose“, – sako Rūta Chadasevičiūtė, bendrovės „Sparta“ direktorė.

Skaitmeninės technologijos pasitelkiamos ne tik pastato eksploatacijos, bet ir visuose statybos etapuose – naudotasi informaciniu modeliu (BIM), kuris padėjo įgyvendinti BREEAM reikalavimus ir parinkti tinkamas medžiagas bei reikiamą jų kiekį.

„Cyber City“ pastatų fasadams pirmą kartą Lietuvoje buvo panaudoti gamykloje pagaminti trisluoksnio surenkamojo gelžbetonio elementai su klinkerio plytų apdaila. Šis sprendimas ne tik energetiškai efektyvus ir ilgaamžis, bet ir tausojantis aplinką, nes leido sumažinti galutinį atliekų kiekį, kuris susidaro liejant betoną įprastais būdais.

Šiuo metu beveik 2 ha buvusios tekstilės produktų gamintojos „Sparta“ teritorijoje pastatyti trys 33 tūkst. kv. m ploto komercinės paskirties pastatai. Juose įrengti biurai, komercinės patalpos, poilsio erdvės ir konferencijų salė. Artimiausiu metu planuojama pradėti dar vieno pastato statybas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.