„Swedbank“ sveikina Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų laureatus

2022-04-28

Valdovų rūmuose įvyko Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai, kuriuos remia ir palaiko „Swedbank“ Lietuvoje. Tai svarbiausi žmogaus teisių apdovanojimai mūsų šalyje, teikiami už nuopelnus lyčių lygybės, tautų dialogo, LGBTI+ lygiateisiškumo, amžiaus, negalios, religijų ir įsitikinimų, metų proveržio bei pagarbos žmogui srityse. 

Dėl pandemijos pernai renginys nevyko, todėl šiemet asmenys, organizacijos ir iniciatyvos buvo pagerbti už praėjusių dvejų metų nuopelnus. Pasak „Swedbank“ socialinių iniciatyvų vadovo Ernesto Ramono, remdami ir palaikydami pokyčius kuriančias projektus, galime prisidėti prie lygių galimybių bei įtraukties principų stiprinimo tarp mūsų visų.

„Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai yra puikus pavyzdys, kaip įtraukias iniciatyvas galima paversti dar labiau matomomis ir kartu pagerbti jų kūrėjus. Labai sveikiname laimėtojus ir visus dalyvius, o kartu ir visuomenę, jog turime tokius įkvepiančius herojus, kurių darbai prisideda prie augančios, stiprios visuomenės kūrimo. Esate pavyzdys kaip tikėjimas savo idėjomis, drąsa ir gebėjimas suburti žingsnis po žingsnio veda tvarių pokyčių link“, – sakė E. Ramonas.

Apdovanojimus organizuoja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su nacionaline LGBT* teisių organizacija „LGL“, Lietuvos negalios organizacijų forumu ir Moterų informacijos centru, o jų laureatai išrenkami sudėjus visuomenės bei ekspertų komisijos balsus.

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė dėkojo visiems, kurių darbai yra svarbių pokyčių dalis.

„Šie apdovanojimai – ne tik šventė, bet ir praėjusių dvejų metų veidrodis, atspindintis iššūkius, su kuriais teko susidurti žmogaus teisių lauke. Nominacijose išskirtos iniciatyvos įrodo, kad mūsų visuomenė kūrė ir tęsė ilgalaikes iniciatyvas, ieškojo naujų būdų siekiant įstatyminių pokyčių, gerinant žmogaus teisių užtikrinimą bei skubiai reagavo į iškilusias krizes – nuo pandemijos iki migrantų situacijos Baltarusijos pasienyje. Įkvepia tai, kad kai kurie jų tęsia savo darbus ir toliau, teikdami pagalbą nuo karo bėgantiems žmonėms iš Ukrainos“, – kalbėjo B. Sabatauskaitė.

Laureatams atiteko menininkės Ievos Paltanavičiūtės sukurtos statulėlės bei generalinio rėmėjo „Swedbank“ įsteigti piniginiai prizai.

METŲ PROVERŽIO APDOVANOJIMAS įteiktas Rasai Račienei. „Mamos už LGBTQ+ vaikus“ narė apdovanota už nutrauktą tylą ir pagalbą tėvams, auginantiems LGBTQ+ vaikus, inicijuojant LGBTQ+ bendruomenę palaikyti kviečiantį laišką ir susitikimą su prezidentu Gitanu Nausėda. Rasai Račienei taip pat atiteko ir VAIVORYKŠTĖS APDOVANOJIMAS.

LYČIŲ LYGYBĖS APDOVANOJIMAS atiteko lyčių lygybės ekspertei Rugilei Butkevičiūtei. Ji apdovanota už smurto jaunimo romantiniuose santykiuose problemos analizę ir priemones jai spręsti.

TAUTŲ DIALOGO APDOVANOJIMĄ gavo iniciatyva „Mokytojai pabėgėliams“. Mokytojus savanorius subūrę iniciatyvos autoriai pagerbti už prieglobsčio prašytojų stovyklose gyvenančių vaikų švietimą ir emocinį palaikymą.

APDOVANOJIMAS „GERIAUSIAS AMŽIUS – MANO AMŽIUS“ įteiktas projekto „Gedimino legionas“ organizatoriams. Iniciatyvos autoriams apdovanojimas skirtas už susitelkimą koronaviruso pandemijos metu ir pagalbą vyresnio amžiaus vilniečiams.

ĮVEIKTOS KLIŪTIES APDOVANOJIMAS atiteko socialinei įdarbinimo agentūrai „SOPA“ už žmonių su negalia įvaizdžio darbo rinkoje keitimą padedant jiems įsidarbinti.

RELIGIJŲ IR ĮSITIKINIMŲ ĮVAIROVĖS APDOVANOJIMĄ gavo Lietuvos Caritas. Organizacija apdovanota už įvairialypę pagalbą pabėgėliams ir migrantams nepaisant jų išpažįstamos religijos.

PAGARBOS ŽMOGUI APDOVANOJIMAS įteiktas iniciatyvos „Stiprūs kartu“ autoriams, kurie suvienijo savanorius, norinčius padėti žmonėms koronaviruso pandemijos akivaizdoje.

Aprovanojimų transliacijos įrašą galite stebėti spausdami čia.

Nuotraukų autorius – Martynas Ambrazas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.