25 proc. lizingo finansavimo – aplinkai draugiškiems automobiliams

2022-09-07

Pirmąjį šių metų pusmetį šalies gyventojams suteikto finansavimo suma aplinkai draugiškų automobilių įsigijimui sudarė beveik 14 mln. eurų, rodo „Swedbank“ duomenys. Palyginus su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, ekologiškų automobilių finansavimo lizingu suma išaugo 57 proc.
 
„Per pirmuosius šešis šių metų mėnesius šalies gyventojai aktyviai pirko naujas transporto priemones ir dažniau rinkosi aplinkai draugiškus automobilius. Pavyzdžiui, banko klientai per šį laikotarpį įsigijo 3 kartus daugiau elektromobilių, palyginti su analogišku praėjusių metų laikotarpiu“, – sako Tomas Pulikas, „Swedbank“ Vartojimo paskolų ir automobilių finansavimo departamento direktorius.
 
Kaip pastebi T. Pulikas, norinčiųjų įsigyti naujus automobilius skaičius buvo greičiausiai dar didesnis, tačiau dėl stringančio automobilių tiekimo ne visi pirkėjai galėjo gauti pageidaujamą modelį arba jų netenkino ilgas naujo automobilio laukimo laikas.
 
„Dažniausiai iš aplinkai draugiškų transporto priemonių lietuviai pirko „Toyota“, „Hyundai“ ir „Nissan“ markės automobilius. Tarp elektromobilių populiariausiais pasirinkimais tarp lietuvių buvo „Nissan Leaf“, „Dacia Spring“ ir „KIA Niro“ modeliai“, − komentuoja T. Pulikas.
 
„Swedbank“ duomenimis, šiuo metu vidutinė lizingo sutarties ekologiškam automobiliui įsigyti suma siekia apie 24 tūkst. eurų.

Augo bendra automobilių finansavimo lizingu suma

Pirmąjį šių metų pusmetį bendra „Swedbank“ su Lietuvos gyventojais sudarytų naujų automobilių lizingo sutarčių suma siekė daugiau kaip 57 mln. eurų.
 
„Lizingo finansavimo augimą lėmė ir didesnis sudarytų sutarčių skaičius, ir išaugusi vidutinė sutarties vertė, kuri šiuo metu siekia 21 tūkst. eurų. Vidutinis terminas, kuriam sudaroma lizingo sutartis, siekia 5,5 metų“, − sako T. Pulikas.
 
Pasak jo, vertinant visus „Swedbank“ lizingu įsigyjamus automobilius, šiais metais, kaip ir pernai, tarp populiariausių automobilių gamintojų yra įsitvirtinusios trys markės – „Toyota“, „Kia“ ir „Volkswagen“. Į bendrą labiausiai perkamų automobilių penketuką taip pat patenka „Nissan“ ir „Hyundai“ gamintojai.

Apie tvarumą „Swedbank“

„Swedbank“ tvarumas yra strateginės svarbos sritis. Aktyviai prisidedame prie tvaresnės ateities kūrimo, pasitelkdami finansines paslaugas. Mūsų finansavimo ir investavimo sprendimai sudaro galimybes nukreipti pinigų srautus į sritis, kuriančias tvaresnę ekonomiką. Padedame žmonėms priimti tvaresnius kasdienius sprendimus, o įmonėms – sėkmingai diegti tvarumo pokyčius ir tokiu būdu gerinti savo konkurencingumą, atsparumą ir vertę.

„Swedbank“ yra prisijungęs prie pagrindinių tarptautinių tvarumo iniciatyvų ir išsikėlęs tikslą iki 2050 m. pasiekti neutralumą klimatui, t.y. sumažinti CO2 emisijas iki nulio. Tam nuosekliai mažiname savo tiesiogines CO2 emisijas ir jas pilnai kompensuojame. Taip pat „Swedbank“ siekia nuosekliai mažinti savo finansavimo portfelių emisijas. „Swedbank“ žaliųjų paskolų verslui portfelis jau siekia daugiau nei 334 mln. Eur, o į tvarius verslus nukreiptos pensijų fondų investicijos perkopė 2 mlrd. Eur.

 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.