Testuojame elektromobilius | „Swedbank“ Tvarus penktadienis

2024-06-07

Jau trečius metus džiaugiamės galėję „Swedbank“ darbuotojus pakviesti į „elektrifikuojantį“ renginį ir išbandyti naujausias elektrines transporto priemones. Šį mėnesį renginys tapo „Tvarių penktadienių“ ciklo dalimi, todėl jame buvo galima ne tik gauti ekspertų atsakymus į dominančius klausimus, bet ir daugiau sužinoti apie tvaresnio transporto ir keliavimo privalumus.

Į renginį užsuko ir savo įspūdžiais dalinasi šaunusis žurnalistas Karolis.

Elektrinės transporto priemonės laikomos vienais tvariausių šiuo metu rinkoje egzistuojančių sprendimų. Elektromobiliai turi daugybę privalumų, kurie puikiai atitinka „Swedbank“ įsipareigojimą siekti tvarumo ir diegti inovacijas. Todėl savo klientus ir darbuotojus skatiname ne tik keliauti tvariau, bet ir persėsti į aplinkai draugiškesnes transporto priemones. Tam siūlome itin palankias lizingo sąlygas ir kitus finansinius sprendimus. Be to, darbuotojams jau ne vienerius metus teikiame informaciją apie elektromobilių naudas ir galimybes. Tad argi ne puiku važiuojant elektromobiliu jaustis ne tik komfortiškai, bet ir prisidėti prie klimato tikslų?

Įdomūs faktai

  • Skaičiuojama, kad elektrinės transporto priemonės turi mažesnį CO2 pėdsaką nei benzininiai automobiliai, net ir atsižvelgiant į įkrovimui sunaudotą elektros energiją.
  • Vidutinis lengvasis automobilis Lietuvoje nuvažiavęs 1 km išmeta 160 g CO2. Vairuojant elektromobilį didesnės dalies šių emisijų galima išvengti.
  • Lietuvoje auga ne tik elektromobilių paklausa, bet ir įkrovimo stotelių skaičius. Lietuvoje šiuo metu yra registruota daugiau nei 22 tūkst. elektromobilių, naujų elektromobilių pardavimai 2023 m. augo 59% ir sudarė 7% naujų registruotų automobilių. Viešų elektromobilių įkrovimo tinklą šiuo metu sudaro daugiau nei 1 tūkst. prieigų. Iki 2030 m. tikimasi jį išplėsti net septynis kartus. Be to, perkama vis daugiau individualių kroviklių.
Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.