Akcijų rinkose „MSCI All Country World“ indekso grąža eurais spalį buvo teigiama (+0,4 proc), o JAV rinkos mėnesio viduryje užfiksavo net naujus visų laikų rekordus, per mėnesį pakilo +1,9 proc. euro. Europos akcijų vertė sumenko 3,3 proc.
Euro kursas JAV dolerio atžvilgiu smuktelėjo 2,3 proc. Iš esmės tai buvo susiję su įspūdingais palūkanų normų pokyčiais, kuriuos stebėjome visą mėnesį. Dvejų ir dešimties metų trukmės obligacijų pajamingumai JAV padidėjo 50 bazinių punktų, Vokietijos – 20 bazinių punktų. Auksas brango 6,8 proc. ir šiais metais aplenkė (+35,1 proc.) JAV IT sektorių (+31,7 proc.). Apskritai šie metai finansų rinkoms buvo labai palankūs – pasaulio akcijų vertė eurais paaugo daugiau kaip 18 proc.
Spalį centriniai bankai, kaip ir tikėtasi, toliau mažino palūkanų normas. ECB palūkanų normą sumažino 25 baziniais punktais. Federalinis rezervų bankas spalio mėnesį nebuvo numatęs savo pinigų politikos posėdžio. Investuotojų dėmesys ir toliau buvo labiau nukreiptas į centrinius bankus, tikintis lėtesnio laukiamo palūkanų normų mažinimo tempo – JAV prognozuojamas palūkanų mažinimas iki 2025 m. pabaigos sumažėjo nuo 8 iki 5 kartų. Skelbiami makroekonomikos rodikliai atskleidė, kad JAV ir Europoje ekonomikos augimas gali kelti mažiau rūpesčių, o infliacija buvo šiek tiek didesnė, nei laukta.
Vertinant pasaulio ekonomikos rodiklius, statistiniai duomenys iš esmės atitiko lūkesčius, tačiau nustebino truputį geresni JAV duomenys. Besivystančių rinkų ir Kinijos duomenys neatitiko lūkesčių. Skelbiami bendrovių rezultatai buvo palankūs bankų sektoriui tiek JAV, tiek Europoje, tačiau kituose sektoriuose buvo gana sudėtingi.
Daugiau informacijos apie padėtį finansų rinkose spalio mėnesį prisegtuke žemiau, o visas rinkų apžvalgas galite rasti čia.