Spalio 24 d. įvykusi didžiausia nuotolinė pamoka „Mokonomika“ šiemet įtraukė rekordinį skaičių mokytojų-ekspertų, o jos įgyvendinimui buvo pritaikytos naujausios technologijos. Inovatyvias ir šiuolaikines mokymosi tendencijas atspindintis renginys kvietė žiniomis apkeliauti pasaulį. Į šią unikalią kelionę pakvietė išskirtinis vedėjų duetas: „Swedbank“ finansinio raštingumo srities vadovė Justina Bagdanavičiūtė ir video tinklaraštininkas Paulius Mikolaitis – Paul de Miko.
Ketvirtus metus skaičiuojantis renginys kasmet pateikia technologinių naujovių, o nagrinėjamos temos atspindi siekį inovatyviai, koncentruotai ir paprastai pateikti jaunimui aktualiausias finansų, technologijų bei tvarumo temas.
„Mokonomiką“ inicijavusi „Swedbank“ Lietuvoje Finansų instituto vadovė Jūratė Cvilikienė skaičiuoja, kad šiemet prie projekto prisijungė gerokai didesnis skaičius mokytojų-ekspertų, o kasmet atsinaujinantis formatas įtraukia vis daugiau inovacijų ir taip nepraranda savo aktualumo.
„Per pastaruosius ketverius metus sukūrėme 84 pamokas, kurios buvo peržiūrėtos daugiau nei 2 milijonus kartų, ir šis skaičius vis dar auga. Vien šiemet prie šio unikalaus projekto prisijungė per 40 mokytojų-ekspertų. Siekiame būti žingsniu priekyje, tad vis ieškome būdų laužyti įprastos pamokos taisykles ir, atsižvelgdami į šiandienos iššūkius bei naujoves, žengti koja kojon su tuo, kas įdomu jaunimui. Aktyvus moksleivių ir mokytojų įsitraukimas rodo, kad šis projektas išlieka svarbus, įdomus ir reikalingas“, – teigia J. Cvilikienė.
Daugiau nei 100 tūkst. mokytojų ir moksleivių prie ekranų pritraukusi pamoka pradėjo stebinti jau nuo pirmųjų akimirkų – vedėjai žiūrovus pasitiko mojuodami iš beveik 8 tūkst. kilometrų esančios Japonijos. Iš tiesų, kylančios saulės šalies vaizdinys buvo sukurtas pasitelkiant naujausias papildytosios realybės technologijas, o vedėjai į kameras mojavo Šiaulių arenos scenoje.
Tiesioginė transliacija, vykusi vadinamajame Saulės mieste – ne vienintelė šių metų „Mokonomikos“ naujovė. Pirmą kartą pamokos filmavimą žiūrovai stebėjo ne tik kitoje ekranų pusėje, bet ir gyvai – savo plojimais ir įsitraukimu 180 mokinių ir mokytojų iš Šiaulių pagyvino pamokos atmosferą.
Hibridiniu modeliu daugiau nei dvi valandas trukusių pamokų metu buvo kalbama apie finansinį raštingumą, inovacijas, dirbtinį intelektą, psichologinę sveikatą, motyvaciją, kultūrą, maistą, tvarumą ir, žinoma, keliones.
Pamokas šiemet vedė rekordinis skaičius mokytojų – virš 40 savo sričių ekspertų dalijosi žiniomis 18-oje pamokų.
Tiesioginės transliacijos metu gyvą pamoką scenoje vedė „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas Nerijus Mačiulis. Jis dalijosi faktais apie šiuolaikinius sukčius, dažnai savo manipuliacijoms pasitelkiančius dirbtinį intelektą, iškraipytus faktus arba prisidengiantys žinomais vardais ar ketinimais.
Mokytojo-eksperto rolę taip pat išbandė ir P. Mikolaitis, kaip jam jau įprasta, pažėręs ne vieną memą. Šįkart, visi juokai buvo susiję su ekonomika, investavimu ir kriptovaliutomis, o juos pakomentavo ir paaiškino jo scenos kolegė J. Bagdanavičiūtė.
„Tai buvo unikali patirtis, nes scenoje dariau tai, ką moku geriausiai – galėjau juokauti ir dalintis internete rastais memais, o kartu – pats sužinoti šį tą naujo. Manau, labai svarbu tai, kad vaikams ir jaunimui yra ugdomos finansinio raštingumo žinios, o mokymosi formatai keičiasi ir tampa įtraukesni bei įdomesni. Taip, manau, jaunuoliai geriau įsimena informaciją ir gali ją pritaikyti kasdienoje“, – sako žinomas video tinklaraštininkas.
Mokytojais šiemet tapo ne vienas žinomas veidas: televizijos laidų vedėja Beata Nicholson, aktorius ir muzikantas Dominykas Vaitiekūnas, rašytojai Tomas Dirgėla ir Lukas Ramonas, komikas Evaldas Jasaitis. Taip pat įsitraukė įvairių iniciatyvų bei verslo atstovai, edukatoriai, finansų ir technologijų specialistai: „Swedbank“ vyresnioji ekonomistė Greta Ilekytė, LRT žurnalistai Briuselyje Justina Ilkevičiūtė ir Mindaugas Laukagalis, Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato švietimo programų vadovė Dalia Stabrauskaitė, „Jaunimo linijos“ Kauno padalinio vadovas, psichologas Mykolas Kriščiūnas ir kiti.
Kaip įprasta mokykloje, pamokos prasidėjo ir baigėsi skambučiu. Pertraukų metu įsitraukė ir gyva auditorija – devintokai Deimantė ir Dainius dalyvavo „Žinių žygyje“, žiūrovai galėjo pasijuokti iš nepavykusių kadrų pamokų filmavimų metu. Nuskambėjus paskutiniam skambučiui, muzikinį siurprizą pristatė atlikėja Dj Nevykele (Ugnė Dominaitė), savo žinomais kūriniais pašokdinusi visus ir arenoje, ir už ekranų.
Tiesioginės „Mokonomikos“ transliacijos metu vyko vertimas į gestų kalbą. Didžiausią nuotolinę pamoką galima peržiūrėti iki šių metų lapkričio 7 d. Mokonomika.lt platformoje. Pamokų vaizdo įrašus rasite „Swedbank“ Lietuvoje „YouTube“ paskyroje ir LRT.lt mediatekoje.