Verslo lizingo apimtys toliau auga

Verslo lizingo apimtys toliau auga

Pirmąjį šių metų pusmetį bendra „Swedbank“ su verslo įmonėmis sudarytų lizingo sutarčių vertė siekė 104 mln. eurų arba 65 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Didžiąją dalį (87 mln. eurų) sudarė transporto priemonių lizingas, likę 17 mln. eurų teko specialiai technikai ir įrengimams. Didžiausias augimo šuolis buvo užfiksuotas komercinio transporto finansavime, be to, šįmet įmonės rinkosi įsigyti brangesnius lengvuosius automobilius.

„Įmonėms atnaujinant esamus komercinio transporto parkus bei investuojant į jų plėtrą, transporto lizingo rinkoje stebime nuoseklų augimą. Kaip rodo Lietuvos bankų asociacijos duomenys, pirmąjį šių metų ketvirtį finansuota suma išaugo 9 procentais, ir manome, kad antrąjį ketvirtį finansavimas toliau augo. Tuo metu „Swedbank“ komercinio transporto lizingo sutarčių vertė šių metų sausio-birželio mėnesiais sudarė 55 mln. eurų. Tai 34 mln. eurų daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai – tam daugiausiai įtakos turėjo sudarytas vienas stambus finansavimo sandoris“, – sako „Swedbank“ Lizingo palaikymo ir plėtros skyriaus vadovas Liudas Zajančkauskas.

Didelės ir vidutinės transporto srityje veikiančios įmonės rinkosi naujas komercinio transporto priemones. Tuo metu mažesnės įmonės prioritetą teikė naudotam transportui – tik 4 iš 10 šių įmonių įsigytų transporto priemonių buvo naujos. Pasak „Swedbank“ atstovo, įmonės sprendimą pasirenkant komercinį transportą dažnai nulemia pagrindinė jos veiklos kryptis – dirbant Vakarų rinkose reikalingi naujesni krovininiai automobiliai, o vidaus ar Rytų šalių rinkose renkamasi naudoti ir senesnes transporto priemones.

Automobilių įsigijimas pagal veiklos nuomos sutartis populiarėja tarp smulkių ir vidutinių įmonių.

Per pirmą šių metų pusmetį „Swedbank“ finansavo ir 6 proc. daugiau įmonių lengvųjų automobilių įsigijimų – iš viso už 32 mln. eurų sumą. 75 proc. visų įmonių įsigytų lengvųjų transporto priemonių buvo naujos.

Remiantis „Swedbank“ duomenimis, tarp naujų automobilių dažniausiai finansuotomis markėmis išlieka „Škoda“, „Volkswagen“ ir „Toyota“ automobiliai. Iš naudotų automobilių populiariausi yra „Volkswagen“ bei prabangesnės klasės BMW ir „Mercedes-Benz“ modeliai.

„Pastebime, kad pirmąjį šių metų pusmetį įmonės rinkosi įsigyti šiek tiek brangesnius lengvuosius automobilius nei praėjusiais metais. Vidutinė naujo įmonės finansuoto automobilio vertė šįmet siekė apie 30 tūkst. eurų ir, palyginti su ankstesniais metais, ūgtelėjo 2 tūkst. eurų“, − sako Liudas Zajančkauskas.

Pasak jo, naudodamosi automobilių finansavimo paslauga, įmonės renkasi finansinį lizingą arba veiklos nuomą, o finansavimo sutarties laikotarpis ir toliau siekia vidutiniškai 3–4 metus.

Automobilių įsigijimas pagal veiklos nuomos sutartis populiarėja tarp smulkių ir vidutinių įmonių – su jomis „Swedbank“ per pirmą metų pusmetį sudarė 67 proc. visų šio tipo sutarčių. Su didelėmis įmonėmis sudaryta 33 proc. visų veiklos nuomos sutarčių. Veiklos nuoma išlieka paklausi tarp verslo klientų, kuriems yra svarbu, kad automobilių parko valdymo išlaidos būtų kiek įmanoma labiau nuspėjamos ir kontroliuojamos, o jie galėtų sutelkti dėmesį į pagrindinę įmonės veiklą.

Pasirinkus veiklos nuomą, sąskaitų tvarkymą, draudimą ir draudiminių įvykių administravimą, padangų keitimą ir sandėliavimą, techninį automobilio aptarnavimą ir daugelį kitų su autoparko valdymu susijusių klausimų galima patikėti finansavimą suteikusiai bendrovei.

Per pirmąjį šių metų pusmetį „Swedbank“ finansuota specialios technikos ir įrengimų suma siekė 17 mln. eurų. Palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, ši suma išliko panaši.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.