Balansas

Įmonės finansinė ataskaita, kurioje parodomas įmonės turtas, įsipareigojimai ir kapitalas tam tikru laiko momentu, metų pabaigoje.

Balansas padalytas į dvi dalis: kairėje pusėje apskaitomas įmonės turtas, dešinėje – įmonės turto šaltiniai: įsipareigojimai ir akcininkų nuosavybė.

Įmonės turtas:

  • Ilgalaikis turtas: formavimo savikaina, nematerialusis, materialusis ir finansinis turtas, po vienerių metų gautinos sumos

  • Trumpalaikis turtas: atsargos ir nebaigtos vykdyti sutartys, per vienerius metus gautinos sumos, investicijos ir terminuoti indėliai, grynieji pinigai sąskaitoje ir kasoje, sukauptos pajamos ir ateinančio laikotarpio sąnaudos.

Savininkų nuosavybė ir įsipareigojimai – tai kapitalas ir rezervai: kapitalas, akcijų priedai, perkainojimo rezervai, rezervai, nepaskirstytas pelnas (nuostolis), finansavimas (dotacijos ir subsidijos), atidėjiniai ir atidėtieji mokesčiai (įsipareigojimų ir reikalavimų padengimo atidėjimas, atidėtieji mokesčiai), mokėtinos sumos ir ilgalaikiai įsipareigojimai, per vienerius metus mokėtinos sumos ir trumpalaikiai įsipareigojimai.

Šaltinis: R. Vainienė "Ekonomikos terminų žodynas"

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.