Žodynėlis

Realusis darbo užmokestis – tai prekių ir paslaugų kiekis, kurį, įvertinus infliaciją ir atskaičius mokesčius bei kitus atskaitymus, galima įsigyti už nominalųjį darbo užmokestį (pinigų sumą, kurią dirbantysis gauna už atliktą darbą).

Realusis darbo užmokestis...

Recesija – tai ekonominė situacija, dar vadinama ekonominiu nuosmukiu, kai nemažiau nei du ketvirčius iš eilės ekonomikoje yra fiksuojamas neigiamas bendro vidaus produkto (BVP) augimas. Jis sukelia ekonomikos susitraukimą. 

Dažniausiai ekonomikos susitraukimas yra lydimas infliacijos...

Refinansavimu vadinamas skolinimasis, siekiant padengti kitą paskolą arba kitos paskolos palūkanas. Refinansavimas gali būti vykdomas įvairiais tikslais, pavyzdžiui: norint pagerinti paskolos sąlygas, siekiant padidinti turimą paskolos sumą ar dėl kitų priežasčių.

Pavyzdžiui, skirtinguose bankuose turite...

Regresiniai mokesčiai – mokesčiai, kurie mažėja didėjant mokestinei bazei arba tokie mokesčiai, kurių tarifas yra vienodas visiems nepriklausomai nuo pajamų, tačiau dėl mažesnių pajamų jo našta santykiai yra didesnė mažesnes pajamas turintiems žmonėms. Tokiu mokesčiu...

REIT (angl. Real Estate Investment Trust) – tai bendrovė, kuri valdo, eksploatuoja arba finansuoja pajamingą nekilnojamą turtą įvairiuose NT sektoriuose. Tai gali būti daugiabučiai pastatai, biurai, prekybos centrai, viešbučiai ir pan.

Šie fondai pasižymi dideliu...

Renta – periodiški mokėjimai valstybei nusipelniusiems asmenims ar turto savininkams už naudojimąsi jų žeme ar kitu turtu, pavyzdžiui, gamybos ištekliais. Skiriamos kelios rentos rūšys...

Rinkos kapitalizacija (angl. market capitalization, market cap) – įmonės bendra vertė, išreikšta atitinkama valiuta. Šis skaičius gaunamas padauginus bendrą akcijų skaičių iš vienos akcijos kainos. Tai pats lanksčiausias ir tiksliausias būdas palyginti kelių įmonių...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.