Rinkos kapitalizacija

Rinkos kapitalizacija (angl. market capitalization, market cap) – įmonės bendra vertė, išreikšta atitinkama valiuta. Šis skaičius gaunamas padauginus bendrą akcijų skaičių iš vienos akcijos kainos. Tai pats lanksčiausias ir tiksliausias būdas palyginti kelių įmonių dydį, nes jis kompleksiškai apima visus finansinius rodiklius.

Yra itin daug veiksnių, lemiančių rinkos kapitalizaciją. Tai gali būti išorinės aplinkybės (ekonomikos ciklo fazė, infliacija, palūkanų normos, rizikos vertinimo amplitudės ir pan.), bet, vertinant trumpąjį arbą vidutinį laikotarpį, atsižvelgiama ir į vidines įmonės charakteristikas (pajamas, rizikos lygį, grynąją turimo turto vertę, grynąją skolą ir t. t.).

Rinkos kapitalizacija, kaip dydis, yra naudinga ir akcijas parduodančioms įmonėms, ir potencialiems bei egzistuojantiems investuotojams. Be plataus vertinimo, rinkos kapitalizaciją nesunku palyginti su tokiais dydžiais kaip įmonės vertė (angl. enterprise value) ar įmonės apskaitinė vertė (angl. book value). Tai leidžia tinkamai įvertinti įmonės pajėgumą, rezultatus bei patikimumą.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.