Žodynėlis

Akcijų indeksas, kitaip žinomas kaip „Standard & Poor’s 500“ indeksas, yra vienas svarbiausių rodiklių JAV akcijų biržose. Jis apskaičiuojamas naudojant 500 bendrovių, kotiruojamų Niujorko vertybinių popierių bei „Nasdaq“ biržose, akcijų kainas. 

Nuo 1957 m. skaičiuojamame...

Senatvės pensija – tai valstybės išmoka, skiriama nuolatiniam Lietuvos Respublikos gyventojui, sulaukusiam įstatymo nustatyto senatvės pensijos amžiaus ir turinčiam nustatytą socialinio pensijų draudimo stažą (minimalus stažas – 15 metų). 

Nuo 2012-ųjų senatvės pensijos amžius kasmet...

„Shanghai Composite“ indeksas, kitaip žinomas kaip „SSE Composite“ indeksas – tai visų Šanchajaus vertybinių popierių biržoje prekiaujamų A ir B klasės akcijų rinkos kapitalizacijos svertinis indeksas. 

Indeksas pradėtas skaičiuoti 1991 m. liepos 15 d. Didžiąją...

Skolintų vertybinių popierių pardavimas (angl. short sale, selling short) – fiziniam arba juridiniam asmeniui nepriklausančių vertybinių popierių pardavimas. Jis vykdomas spekuliuojant, kad parduodamo turto kaina kris. Pelnas iš tokio sandorio gaunamas pirma pasiskolinant vertybinius...

Socialiai atsakingas investavimas (SAI) - tai investavimo būdas, kuris pasižymi siekiu ne tik generuoti papildomą finansinę grąžą, bet ir kurti visuomenės socialinę gerovę.

Socialiai atsakingi investuotojai siekia padidinti įmonės pelningumą, tuo pačiu atsižvelgdami į savo...

Socialinė parama – tai įvairios socialinės, ekonominės, teisinės ir organizacinės priemonės, kuriomis siekiama užtikrinti būtiniausias gyvenimo sąlygas namų ūkiams, kurių pajamos dėl objektyvių priežasčių yra nepakankamos...
Socialinė pašalpa - tai viena iš socialinės paramos formų. Socialinė pašalpa pagal LR Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą...

Socialinio pensijų draudimo stažas - laikas, per kurį įstatymų nustatyta tvarka buvo mokamos arba turėjo būti mokamos socialinio pensijų draudimo įmokos, ir šio įstatymo nurodyti stažui prilyginti laikotarpiai.

Minimalus ir būtinasis stažas senatvės pensijai:

1...

Sodros „lubos“ – apribojimai socialinio draudimo įmokoms, t.y. maksimali pajamų suma, nuo kurios skaičiuojama įmoka.

Socialinio draudimo įmokų „lubų“ naudą patiria tiek gyventojai, tiek įmonės, tiek ir visas šalies ūkis:

•    Aukštesnes pajamas gaunantiems gyventojams...

Tai asmuo, kuris, naudodamasis turto (finansinio ar fizinio) kainos ir vertės svyravimais, siekia greito pelno. 

Spekuliantai paprastai orientuojasi į trumpalaikį investavimą. Jie prisiima finansinę riziką, atidžiai seka pokyčius ir greitai į juos reaguoja. Dėl...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.