Žodynėlis

EBIT – tai įmonės pelnas prieš palūkanas ir mokesčius.

EBITDA – tai įmonės pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą ir amortizaciją.

Tai prekybos politikos forma, kuomet uždraudžiama iš šalies išvežti ar į šalį įvežti tam tikras prekes (vertybes) arba prekyba su kuria nors šalimi visiškai uždraudžiama. 

Taip pat embargu vadinamas svetimų prekybos laivų ir jų...

Emisija (dar žinoma kaip išleidimas) – terminas, apibūdinantis grynųjų pinigų arba vertybinių popierių paleidimą į rinką. Šis procesas visiems minėtų vertybinių popierių savininkams užtikrina vienodas turtines bei neturtines nuosavybės teises.

Emisijos metu vadinamasis emitentas (juridinis...

ESG (angl. Environmental, Social, Governance) – investiciniai fondai, investicijas atrenkantys pagal aplinkosaugos, socialinės atsakomybės ir geros valdysenos kriterijus.

ETF (angl. Exchange Traded Funds), arba biržoje prekiaujami fondai, yra investiciniai fondai, kurių vienetais prekiaujama vertybinių popierių biržose. ETF turtą gali sudaryti įvairios finansinės priemonės, tokios kaip akcijos, obligacijos, žaliavos.

Didžiosios dalies biržoje prekiaujamų fondų...

EURIBOR (angl. Euro Interbank Offered Rate) – euro tarpbankinės rinkos palūkanų norma. Tai yra orientacinis palūkanų dydis Europos ekonominėje ir pinigų sąjungoje. EURIBOR skaičiuoja ir skelbia Europos bankų federacija. Kaip ir LIBOR, EURIBOR yra vidutinis...

Europos centrinis bankas (ECB) yra institucija, atsakinga už bendros pinigų politikos įgyvendinimą euro zonoje. ECB pagrindinis tikslas – palaikyti kainų stabilumą kartu remiant ekonomiką ir skatinant kurti darbo vietas. ECB kartu su Europos Sąjungos (ES) šalių narių nacionaliniais...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.