Žodynėlis

„Nasdaq Composite“, arba „Nasdaq“, yra 1971 m. pradėtas skaičiuoti rinkos kapitalizacijos svertinis indeksas. Jį sudaro daugiau kaip 3 300 bendrovių akcijos, kurios yra kotiruojamos „Nasdaq“ akcijų biržoje Niujorke. Kartu su „S&P 500“ ir „Dow Jones...

Natūrali monopolija – yra monopolija srityje, kurioje patekimą į rinką riboja didelės infrastruktūros išlaidos ar/ir kitos kliūtys.  Atsižvelgiant į rinkos dydį, didžiausias ir dažnai pirmas tiekėjas rinkoje turi didžiulį pranašumą prieš galimus konkurentus. Natūraliomis monopolijoms...

Neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) – gyventojų pajamų mokesčiu neapmokestinama fizinių asmenų pajamų dalis. Ji atimama iš pajamų sumos prieš išskaičiuojant gyventojų pajamų mokestį.

NPD taikomas tik su darbo santykiais arba jų esmę atitinkančiais santykiais susijusioms...

Rinkos kainų veikimo mechanizmą nusakanti Adamo Smitho 1776 m. sukurta metafora.

Rinkos kaina gali suderinti nepriklausomų pirkėjų ir pardavėjų sprendimus ir maksimizuoti jų gaunamą naudą, nors šios veiklos niekas sąmoningai, centralizuotai ir planuotai neorganizuoja.

Kiekvienas...

Nenumatytas pelnas (angl. Windfall gain) – tai staigiai ir netikėtai gautos didesnės nei įprasta pajamos. Nenumatytas pelnas gali būti gaunamas iš laimėjimo loterijoje, investicijų grąžos, paveldėjimo, didelio pardavimo ir pan. 

Mėnesinis neto darbo užmokestis – darbuotojui mokamas atlyginimas pinigais, atskaičius visus mokesčius. Jis apskaičiuojamas iš bruto darbo užmokesčio išskaičiavus gyventojų pajamų, privalomojo sveikatos draudimo ir valstybinio socialinio draudimo mokesčius, kuriuos moka darbuotojas. Kitaip tariant, tai...

Svarbiausias Japonijos vertybinių popierių rinkos indeksas, kuris atspindi 225 pirminiame Tokijo biržos sąraše kotiruojamų akcijų vertę. Nuo 1970 m. šį indeksą skaičiuoja ir skelbia laikraštis „Nihon Keizai Shimbun“, arba sutrumpintai – „Nikkei“.

Indeksas vertina vidutinę...

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.