Diskonto norma

Diskonto norma – tai finansų matematikos terminas, naudojamas skaičiuoti palūkanų normą ne pagal pradinės investicijos, bet pagal susigražinamą vertę.

Pavyzdžiui, jei už 900 eurų perkami valstybės vertybiniai popieriai, už kuriuos po metų bus gražinama 1000 eurų, tai diskonto norma yra lygi 10 proc., nors tuo pat metu šios investicijos metinė palūkanų norma yra 11.1 proc. [(1000-900)/900].

Diskonto norma atsiranda dėl pinigų vertės pasikeitimo laike, pinigai dabar yra vertingesni negu pinigai ateityje. Kitaip tariant, tai rodiklis, kuris parodo kiek nuvertėja pinigai ateityje, palyginti su dabartine jų verte.

Bendrąja prasme, diskonto norma yra procentai, imami banko, diskontuojant skolos dokumentus (čekius, vekselius, kuponus) nuo sumos, kuri nustatoma iš mokėtinos jų savininkui sumos atskaitant procentus už dar nepraėjusį laikotarpį.
 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.