Dividendai

Dividendai – bendrovės valdybos paskelbtos išmokos akcininkams, mokamos iš bendrovės dabartinio (einamojo) ar nepaskirstyto pelno.

Dividendai yra bendrovės pelno paskirstymas. Už privilegijuotąsias vardines akcijas paprastai mokama iš anksto nustatyta suma. Dividendų dydis už paprastąsias vardines akcijas kasmet gali skirtis priklausomai nuo bendrovės gauto pelno ir turimų grynųjų pinigų. Jie gali būti nemokami, jei veiklos rezultatai blogi arba jei nusprendžiama nemokėti dividendų, kad tas lėšas būtų galima investuoti į gamybos plėtrą. Paprastai dividendų dydį ar jų nustatymo tvarką apibrėžia bendrovės statutas. Dividendai gali būti išmokami kas ketvirtį, kas pusmetį arba kartą per metus, pvz., kaip Lietuvoje. Įprastai dividendai išmokami pinigais. Tokie dividendai vadinami piniginiais dividendais. Taip pat dividendus galima išmokėti akcijomis ar kitu akcinės bendrovės turtu.

Įmonių dividendai apmokestinami 15 proc. pelno mokesčiu, išmokant dividendus akcininkams sumokamas 15 proc. pajamų mokestis.
 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.