Šiukšlinių obligacijos

„Šiukšlinių“ obligacijos – didelio pajamingumo, tačiau aukštos rizikos obligacijos, turinčios žemą kreditingumo reitingą. Teoriškai „šiukšlinių“ obligacijos veikia taip pat kaip įprastos – abi jos yra terminuota įmonės skola, už kurią žadama mokėti palūkanas ir grąžinti pagrindinę sumą suėjus numatytam terminui, tačiau „šiukšlinių“ obligacijų pardavėjai pasižymi žemu kreditingumu. Didelis pajamingumas kompensuoja įsipareigojimų nevykdymo riziką. 

Dažniausiai tokias obligacijas parduoda įmonės, turinčios finansinių sunkumų, pasižyminčios tikimybe bankrutuoti ir nevykdyti įsipareigojimų investuotojams – nemokėti palūkanų ir negrąžinti investuotojui pagrindinės sumos. 
 

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Paspaudę mygtuką „Sutinku“ arba naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą. Bet kada galėsite atšaukti savo sutikimą pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Susipažinkite su slapukų politika.